Rozrywka

Kaszubski Park Miniatur

InfoGdansk
13 sierpnia, 2017
Kaszubski Park Miniatur
Zdjęcie: Kaszubski Park Miniatur

Placówka działa w Stryszej Budzie – kaszubskiej miejscowości położonej kilkanaście kilometrów za Kartuzami. Już na zewnątrz zapowiedź atrakcji i charakteru tego miejsca, to wystawa modeli wszystkich polskich latarni morskich.

W parku kilkadziesiąt miniatur najbardziej charakterystycznych obiektów z obszaru Pomorza, Polski i świata. Modele w skali 1:25 zostały wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Przejście wzdłuż trasy to niezwykła wędrówka przez lokalną oraz światową myśl techniczną i architektoniczną.

Zobaczyć można m. in. Statuę Wolności, Wieżę Eiffla, Chrystusa z Rio czy Bramę Brandenburską. Do kaszubskiej tematyki nawiązują miniatury sianowskiego sanktuarium, bytowskiego zamku czy Ołtarza Papieskiego z Sierakowic. Makiety Żurawia, kościoła Mariackiego to odwołania do pobliskiego Gdańska, a inny kościół o tym samym wezwaniu to oczywiście ukłon wobec pięknego Krakowa.

Atrakcje w Kaszubskim Parku Miniatur

Oprócz kilkudziesięciu miniatur również sporo innych atrakcji:

Bajkowa Kraina – niezwykła kolekcja kilkudziesięciu bajkowych i doskonale rozpoznawalnych postaci;

Mini ZOO – gromadka sympatycznych zwierzaków, dzieciom szczególnie podobają się miniaturowe owieczki, sympatyczne kozy i wyjątkowo cierpliwa krowa rasy szkockiej.

Gabinet Śmiechu – kilkanaście luster, w których można ujrzeć siebie od zupełnie nieznanej strony. Śmiechom dzieci nie ma końca…

Prowadzoną przez Dorotę i Grzegorza Skrzypkowskich placówkę polecamy szczególnie rodzinom z młodszymi pociechami. W pobliżu kolejne atrakcje, to Kaszubski Park Gigantów oraz Kaszubski Gracik, warto kupić bilet obejmujący wejście do wszystkich obiektów.

INFORMACJE
Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie
Ul. Kartuska 30, 83-329 Mirachowo – Strysza Buda
Tel. 505 136 658, 502 499 106
Email: KaszubskiParkMiniatur@wp.pl
Galeria Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie - fotografie
Komentarze
  • Bardzo fajna atrakcja turystyczna. Idealna dla rodzin ale nie tylko. Zabawa i edukacja w jednym miejscu. W Stryszej Budzie niedalko Kartuz można zobaczyć łącznie trzy parki Gigantów W parku miniatur, makiety dotyczą trzech tematów świata, Kaszub, Polski,
    19 stycznia, 2019