Rozmaitości

Jaki różaniec wybrać dla siebie?

InfoGdansk
24 sierpnia, 2022

Modlitwa jest nieodłącznym elementem kultu religijnego. Czasami pomocne jest w tym przypadku użycie fizycznych narzędzi np. różańca. Stał się on na przestrzeni lat bardzo ważnym symbolem. Często wręczany jest jako prezent z okazji Chrztu, Bierzmowania itd. Wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Zatem jaki różaniec warto wybrać dla siebie?

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie różańca?

Na samym początku warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Duże znaczenie ma tutaj estetyka wykonania, funkcjonalność i rodzaj zastosowanych materiałów. 

Różańce dostępne w ofercie sklepu internetowego https://jakobczak.pl/ to dewocjonalia, które mają z założenia służyć przez wiele lat. Dlatego warto stawiać na produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości. Jest to niezwykle istotne podczas wybierania różańców na prezent. 

Dużą popularnością od lat cieszą się np. różańce wykonane z różnorodnych kamieni jubilerskich np. agatu, który jest kamieniem biblijnym. Stanowi symbol dobroci i pokory. Na uwagę zasługują także różańce wykonane z jaspisu czy malachitu. Są idealne do codziennej modlitwy, ale sprawdzą się także jako pamiątka na chrzest czy ślub. 

Forma różańca a jego przeznaczenie

Spore znaczenie ma oczywiście także przeznaczenie różańca. Ciekawym rozwiązaniem są różańce na rękę. Sprawdzają się doskonale u osób, które często praktykują modlitwę różańcową. Sporą popularnością cieszą się również różańce w formie bransoletki. Można je swobodnie nosić na nadgarstku i w dowolnej chwili po nie sięgnąć. Składają się one z jednej dziesiątki koralików i krzyżyka. Sznurek, na który są nawleczone, można często dopasować do ręki. 

Z drugiej strony nie można zapominać o klasycznych różańcach. Mają one formę dość długiego sznura, który składa się z pięciu dziesiątek. Ułatwiają one liczenie koronki w czasie odmawiania modlitwy. Mają sumarycznie 53 małe koraliki, 6 większych i krzyżyk. Są doskonałym wyborem podczas wszelkiego rodzaju nabożeństwa. Często sprzedawane są w poręcznych sakiewkach i pudełeczkach.