Rozmaitości

Jak zorganizować wywóz gruzu budowlanego w Gdańsku?

InfoGdansk
24 maja, 2022

Inwestycje budowlane, remonty i rozbiórki to codzienność wszystkich firm związanych z branżą budowlano-remontową. Podczas różnego rodzaju prac powstają tzw. trudne odpady, które wymagają specjalnego sposobu postępowania. Gruz i inne śmieci poremontowe należy umieszczać w kontenerach, dzięki czemu mogą we właściwy sposób zostać przekazane do utylizacji i recyklingu. Jak zorganizować wywóz gruzu w Gdańsku?

Kto może skorzystać z wywozu gruzu w kontenerach?

Usługi wywozu gruzu dedykowane są głównie firmom z sektora remontowo-budowlanego. Remonty, budowy i inne przedsięwzięcia generują spore ilości odpadów, których odbiorem nie zajmują się przedsiębiorstwa komunalne. Obecność ciężkich fragmentów betonowych konstrukcji czy pokruszonych cegieł o ostrych krawędziach w śmieciach komunalnych mogłaby spowodować uszczerbek na zdrowiu pracowników zajmujących się ich transportem i przetwórstwem. Ponadto pojazdy i maszyny w sortowniach nie są przystosowane do obrotu odpadami budowlanymi.

Z myślą o wytwórcach odpadów budowlanych powstały przedsiębiorstwa, które profesjonalne zajmują się wywozem gruzu. Takie usługi na terenie Gdańska i okolic świadczy Gruznet – firma specjalizująca się w dostawie i odbiorze odpadów budowlanych w kontenerach.

Jak wygląda usługa wywozu gruzu Gdańsk?

Gruznet oferuje kontenery na wynajem i wielokierunkowe wsparcie w zakresie organizacji wywozu gruzu. Usługi kierowane są wyłącznie dla firm, które posiadają wpis w BDO (Gruznet oferuje także pomoc w uzyskaniu tego wpisu). Osoby fizyczne mogą zamówić wywóz gruzu za pośrednictwem firmy realizującej prace remontowe.

Dzięki uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na gospodarowanie odpadami zlecenia realizowane są sprawnie, a odebrany gruz jest przekazywany do utylizacji lub recyklingu (do 90% gruzu czystego można odzyskać). Klienci mogą powierzyć firmie Gruznet także prowadzenie administracji BDO. Specjaliści w imieniu firmy zajmują się m.in. uzupełnianiem KPO, KEO oraz rocznych sprawozdań BDO.

Jak zamówić wywóz gruzu w Gdańsku?

Kontenery na gruz w Gdańsku zamawia się telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na stronie internetowej firmy. Więcej informacji na temat całej oferty usług Gruznet można znaleźć na stronie https://www.gruznet.pl/pomorskie/wywoz-gruzu-gdansk/. Przy składaniu zamówienia należy podać liczbę kontenerów i ich pojemność, a także rodzaj wytwarzanych odpadów. W ofercie dostępne są pojemniki gromadzące nawet do 36 m³ gruzu.

Firma Gruznet dysponuje również kontenerami przeznaczonymi do wywozu innych niż gruz odpadów budowlanych. Zalicza się do nich:

  • zmieszane odpady budowlane,
  • odpady opakowaniowe,
  • odpady z papy termicznej,
  • odpady z materiałów dociepleniowych,
  • odpady gabarytowe,
  • inne (m.in. związane z działalnością usługową, handlową i przemysłową).

Kontenery na gruz zawsze są dostarczane według ustaleń z firmą. Klienci mogą liczyć na liczne udogodnienia w postaci załadunków na miejscu oraz podstawienia kontenerów nocą.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz w Trójmieście?

Koszt wywozu gruzu w Gdańsku zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju i liczby zamawianych kontenerów, częstotliwości wymian oraz dokładnej lokalizacji. Za średni przedział cenowy przyjmuje się około 600-1800 złotych (lub więcej). Przy cyklicznej realizacji zamówień i stałej współpracy Gruznet oferuje atrakcyjniejsze ceny i rabaty.