Rozmaitości

Jak dobrać dmuchane tory przeszkód do wieku uczestników imprezy?

InfoGdansk
9 stycznia, 2023

Zaangażuj uczestników plenerowej zabawy w wyjątkowy sposób, pozwalając im zmierzyć się z pełnym wyzwań dmuchanym torem przeszkód. Taka forma atrakcji ma mnóstwo zwolenników w wielu grupach wiekowych, od najmłodszych dzieci aż po osoby dorosłe. Co czyni dmuchane tory przeszkód tak rozchwytywanymi? Jak wybrać odpowiedni model tej atrakcji, by świetnie bawili się na niej przedstawiciele danej grupy wiekowej? Oto garść naszych podpowiedzi.

Dmuchane tory przeszkód — dlaczego warto?

Pokonywanie torów przeszkód to duża frajda i możliwość sprawdzenia swojej siły, zwinności i sprytu. Gdy jednak połączymy ten sposób zabawy z rozrywką na dmuchańcach, doznania są jeszcze lepsze! Miękkie, dmuchane podłoże zapewnia również maksimum bezpieczeństwa podczas pokonywania kolejnych wyzwań. Ochrona przed upadkami pozwala nawet na bardzo intensywną zabawę i sprawia, że tego rodzaju atrakcje są wprost idealną propozycją na zaangażowanie młodszych grup wiekowych.

Odpowiednia atrakcja to nie tylko ciekawe wyzwania, lecz również bezpieczeństwo i wysoka jakość wykonania. Dlatego właśnie musisz upewnić się, że interesujące Cię dmuchane tory przeszkód zapewniają wszystkie te czynniki. Wybieraj produkty z ofert sprawdzonych, polskich producentów, takich jak wrocławska firma GunGan.

Dmuchane tory przeszkód dla najmłodszych

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym stanowią grupę najczęściej odwiedzającą dmuchane atrakcje. W poszukiwaniu sposobów na zapewnienie tej grupie rozrywki, z pewnością warto rozważyć wprowadzenie dmuchanego toru przeszkód do przestrzeni plenerowej imprezy. Należy oczywiście pamiętać, że bawiące się na tej atrakcji maluchy powinny być pod stałym nadzorem osoby dorosłej.

Jak wyglądają dmuchane tory przeszkód dla dzieci? Modele te są przede wszystkim bajecznie kolorowe i już z daleka przyciągają wzrok. Nierzadko są to dmuchańce tematyczne, czyli wyposażone w najróżniejsze elementy ozdobne nawiązujące do wspólnego motywu. Poziom trudności pokonywania tego toru powinien być dosyć niski, by zapobiec większym trudnościom w pokonywaniu kolejnych segmentów toru. Modele dla najmłodszych często składają się z takich elementów jak tunele, zjeżdżalnie czy proste przeszkody, pod którymi należy się przeczołgać.

Dmuchane tory przeszkód dla młodzieży i dorosłych

Starsi uczestnicy zabawy oczekują większych wyzwań — pozwól im zmierzyć się z zaawansowanymi torami przeszkód! Takie modele to atrakcje pełne etapów wymagających siły, koordynacji, zręczności i zwinności. Do dobrej zabawy wystarczy już nawet tor składający się z raptem kilku przeszkód, jednak najlepsze efekty dadzą wielosegmentowe trasy, oferujące największy poziom złożoności wyzwania (segmenty, z których można stworzyć tor przeszkód, znajdziesz na przykład na stronie GunGan).

Atrakcją, na której starsi goście będą się świetnie bawić, jest na przykład model dmuchańców typu wipeout, w których zadaniem gracza jest dostać się na drugą stronę toru, przeskakując po dużych, dmuchanych kulach. Dobrze sprawdzi się również sekwencja trudniejszych do pokonania schodków lub gęsto rozłożonych przeszkód, między którymi uczestnik musi się przeciskać. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Z dmuchanymi torami przeszkód, na przykład tymi dostępnymi w sklepie GunGan, możesz naprawdę wiele!