Rozmaitości

Gdzie kupić tanio pierścionek zaręczynowy?

InfoGdansk
24 maja, 2023

Gdy dwie, zakochane w sobie osoby chcą wejść na nowy etap związku, zaręczyny są tego odpowiednim wyrazem. Jednak czy wręczona z tej okazji biżuteria naprawdę jest wyznacznikiem uczuć? W jakiej cenie powinny być pierścionki zaręczynowe? Czy pewne ich rodzaje mogą być nietaktem? Przekonajmy się i rozprawmy z najczęściej spotykanymi mitami na temat zaręczyn.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Zwyczajowo przyjęto, że na pierścionki zaręczynowe powinno się wyłożyć, co najmniej odpowiednik jednej, do dwóch miesięcznych, pensji osoby, chcącej się oświadczyć. Oczywiście, w żaden sposób nie trzeba się bezwzględnie trzymać tej tradycji. Ponadto należy pamiętaj o tym, że cena biżuterii zależy także od marży sklepu, renomy producenta i podatku VAT. Zatem może się okazać, że ekskluzywne, wyjątkowe modele znajdziemy w mniejszych salonach jubilerskich – i to za niższą cenę, niż w przypadku zakupienia go w galerii handlowej.

Co wpływa na cenę biżuterii?

To głównie materiały, których użyto do stworzenia biżuterii, wpływają na jej cenę. Pierścionki różnią się od siebie rodzajem próby użytego złota oraz wielkością i ilością osadzonych kamieni ozdobnych. Przyjęto, że modele zaręczynowe powinny być wykonane ze złota – klasycznego, żółtego lub też białego (zawierające dodatki niklu lub palladu). Z kolei do ich ozdobienia należy użyć kamieni szlachetnych. Wyróżnia się ich cztery rodzaje:

  • diamenty,
  • szafiry,
  • rubiny,
  • szmaragdy.

Kamienie szlachetne zostały wyróżnione ze względu na niezwykłą trwałość. Wszystkie posiadają powyżej siedmiu punktów w skali Mohsa. Czyni je to także niezwykle wytrzymałymi i odpornymi na ewentualne zarysowania – czego nie można powiedzieć o innych minerałach.

 

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

 

Jeśli planujesz zaoszczędzić i nie wydawać naraz wielu pieniędzy, pamiętaj o możliwości cyklicznego odkładania wyznaczonej sumy. Definitywnie nie warto zapożyczać się i robić sobie długów na zakup biżuterii. Ponadto Jubiler Katowice oferuje wiele różnorodnych modeli, dzięki czemu z łatwością znajdziesz wariant dostosowany zarówno do gustu, jak i budżetu.

Gdy planujesz kupić pierścionek zaręczynowy, ozdobiony kamieniem szlachetnym, upewnij się, że stawiasz na sprawdzonego, uczciwego sprzedawcę. W tym celu unikaj popularnych bazarków czy straganów, oferujących “oryginalną” i “kunsztowną” biżuterię. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że sprzedają po zawyżonych cenach pierścionki z syntetycznymi kamieniami szlachetnymi, mające imitować te prawdziwe.

Czy pierścionek zaręczynowy najlepiej kupić u jubilera?

Tak. To najbardziej sprawdzona opcja. Nie obawiaj się także cen. Są one tak zróżnicowane, że wahają się z przedziału kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy. Jeśli chcesz skromniejszy wariant za niższą kwotę, postaw na modele z subtelniejszymi ozdobami. Warto także wybrać modele srebrne – nie zawsze “tradycyjne” wskazówki na temat konieczności doboru innego metalu szlachetnego będą odpowiednie dla Twojego portfela. Są one optycznie nie do odróżnienia od pierścionków z białego złota.

Materiał zewnętrzny.