Rozmaitości

Drukarka laserowa kolorowa – dlaczego warto mieć ją w swoim biurze?

InfoGdansk
7 listopada, 2023

We współczesnym świecie urządzenia wielofunkcyjne odgrywają kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu zarówno małych firm, jak i dużych korporacji. Muszą być wydajne i niezawodne, a także funkcjonalne i wyposażone w nowoczesne technologie. Wyjaśniamy zatem, jak wybrać najlepszą drukarkę laserową do swojej firmy.

Czym jest drukarka laserowa kolorowa?

Mówiąc „drukarka laserowa kolorowa”, najczęściej mamy na myśli urządzenie wielofunkcyjne, a więc połączenie drukarki i kserokopiarki. Urządzenie działa w technologii laserowej z wykorzystaniem tonera proszkowego. Wykonane tą metodą wydruki są niezwykle trwałe. Technologia polega na tym, że drukarka warstwowo nanosi małe cząsteczki na papier, po czym wprasowuje je specjalnym światłoczułym bębnem obrazowym. Daje to wysokiej jakości druk, niezwykle odporny na płowienie.

Tym samym urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe doskonale sprawdza się w wielu branżach. Są cenione w małych firmach, jak i dużych, zajmujących się typowo drukiem. Wysoka jakość wydruku oraz wytrzymałość to cechy, które są istotne wszędzie tam, gdzie drukuje się dokumenty czy grafiki.

Drukarki laserowe kolorowe – jak wybrać odpowiedni model?

Zakup drukarki laserowej to większy wydatek niż kupno zwykłej drukarki atramentowej. W związku z tym należy przeanalizować, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej. Warto przy tym pamiętać, że kolorowa drukarka laserowa to inwestycja – jest bardzo wydajna i opłacalna w eksploatacji.

Wybierając odpowiedni model do swojej firmy, weź pod uwagę kilka czynników:

  • Przeznaczenie drukarki – zastanów się nad tym, do czego właściwie będziesz wykorzystywał sprzęt. Jeżeli drukujesz głównie dokumenty, to możesz zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne laserowe monochromatyczne. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie. Większość modeli ma także moduł Wi-Fi oraz taką funkcję jak automatyczny druk dwustronny. Jeśli natomiast drukujesz także grafiki, materiały marketingowe czy fotografie, to postaw na kolorową drukarkę laserową.
  • Interfejsy, z którymi współpracuje urządzenie – istotna jest możliwość połączenia sprzętu drukującego z nośnikiem danych. Co do zasady urządzenia wielofunkcyjne są wyposażone w wejścia np. USB czy LAN. Coraz częściej spotykane są jednak również Wi-Fi czy NFC. Koniecznie zwróć uwagę na kwestię komunikacji pomiędzy urządzeniami, tak aby praca na nich była wygodna i płynna.
  • Materiały eksploatacyjne – zastanów się, co najczęściej drukujesz. Czy są to dokumenty na papierze tradycyjnego formatu, czy może wydruki na kopertach, papierze fotograficznym czy folii. Zwróć uwagę, aby drukarka laserowa obsługiwała wykorzystywane przez ciebie materiały.

Drukarka laserowa kolorowa Brother

Ważne są również takie parametry urządzenia jak:

  • Szybkość druku – wydajny model, który ma dużą szybkość drukowania, gwarantuje sprawne wykonywanie zadań.
  • Jakość wydruku – drukarki laserowe kolorowe pozwalają drukować barwne grafiki w najwyższej jakości.
  • Koszty eksploatacji.
  • Łatwość obsługi i interfejs użytkownika.
  • Pojemność podajnika papieru.
  • Oferowane wsparcie techniczne.
  • Wpływ na środowisko (warto decydować się na sprzęt z funkcją obustronnego druku).

Oczywiście drukarka musi być również dopasowana do ilości przeznaczonego na nią miejsca. Ważny jest jej design, tak aby pasowała do estetyki biura. Na szczęście produkowane współcześnie drukarki cechują się nowoczesnym designem i pasują do każdego biura.

Kolorowa drukarka laserowa – wielofunkcyjne urządzenie do każdego biura

Jak widać – produkty w kategorii drukarki laserowe kolorowe są godne uwagi, jeśli chcesz zaopatrzyć swoje biuro w funkcjonalne i praktyczne urządzenie. Taka drukarka pracuje w technologii laserowej, co zapewnia doskonałą jakość wydruku – niezależnie od tego, co chcesz wydrukować (dokument, zdjęcie, ulotkę, grafikę itd.). Zakup wydajnej drukarki laserowej to świetna inwestycja, która z całą pewnością przyniesie wiele korzyści.

Materiał zewnętrzny.