Rozmaitości

Czy warto stosować maski do włosów?

InfoGdansk
24 maja, 2023

W maskach do włosów zakochały się już tysiące włosomaniaczek. Te wyjątkowe kosmetyki zdobywają sympatię stale rosnącej liczby osób, które pragną w świadomy sposób zadbać o potrzeby swoich włosów. Włączenie masek do włosów do swojej strategii pielęgnacyjnej to szansa na radykalną poprawę stanu pasm. Kiedy warto stosować te kosmetyki? Posiadaczki jakiego typu włosów powinny najbardziej zainteresować się maskami do włosów i ich możliwościami? Podpowiadamy!

Czym są maski do włosów?

Maski do włosów to kosmetyki, których zadaniem jest poprawa stanu pasm poprzez uczynienie ich lśniącymi, gładkimi i silniejszymi. Aby z ich pomocą można było osiągnąć właśnie taki rezultat, produkty te muszą być bogate w nawilżające, regenerujące i odżywcze składniki. Charakterystyczną cechą masek do włosów są ich starannie dobrane składy, stanowiące kompozycję aktywnych oraz kondycjonujących składników. Ten rodzaj kosmetyków działa intensywnie i w skuteczny sposób pozwala dostarczyć pasmom to, czego w danej chwili potrzebują.

Jak stosuje się maski do włosów?

W pewnych aspektach sposób stosowania masek do włosów przypomina proces stosowania odżywek. Oba te produkty nakłada się na wilgotne, umyte włosy i pozostawia na określony czas, aby zawarte w nich odżywcze składniki mogły zostać wchłonięte przez łodygi włosów. Maski do włosów co do zasady są jednak kosmetykami znacznie bardziej „treściwymi”, o bogatszych składach i gęstszej konsystencji. Ze względu na tę właściwość, służą one przede wszystkim okresowego intensywnego odżywiania włosów i — w przeciwieństwie do odżywek — nie powinny być stosowane po każdym myciu, ponieważ mogą wówczas łatwo obciążyć pasma.

Maski, podobnie jak odżywki, nie nakładamy na włosy u nasady czy na skórę głowy. Górne części pasm zwykle są naturalnie zdrowe i gładkie, nie wymagają więc aż tak intensywnej kuracji jak końcówki czy środkowe partie włosów. Czas trzymania maski na włosach powinien zależeć od zaleceń producenta wybranego produktu. Zwykle nie jest od jednak krótszy od 20 minut i nie dłuższy od 60 minut. Na rynku można jednak znaleźć także maski do włosów na noc, które intensywnie regenerują pasma nawet przez kilka godzin. Takie produkty, oraz wiele innych masek o bogatych składach, można znaleźć na przykład w ofercie sklepu Anwen, na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/maski-do-wlosow.

Kiedy warto stosować maski do włosów?

Wiesz już, czym są maski do włosów, jednak czy rzeczywiście warto stosować te produkty? Odpowiedź brzmi: tak, szczególnie jeśli zależy Ci na kompleksowym odżywieniu pasm. Jeżeli zmagasz się z suchymi, pozbawionymi blasku włosami, odpowiednio dobrana maska może całkowicie odmienić ich oblicze. Tego rodzaju produkty  pewnością zainteresują więc przede wszystkim właścicielki włosów wysokoporowatych i średnioporowatych, które często skarżą się na niedostatecznie nawilżone, zmęczone i uszkodzone pasma. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki lśniących i gładkich włosów niskoporowatych muszą zrezygnować z korzyści, jakie daje stosowanie masek — wystarczy, że wybiorą produkt dedykowany porowatości swoich włosów.