Rozmaitości

Co warto wiedzieć o laptopach Lenovo?

InfoGdansk
10 stycznia, 2024

Na rynku sprzętu komputerowego dostępna jest szeroka gama produktów oferowanych przez wielu producentów z całego świata. Nazwy niektórych są obecne od długiego czasu i doskonale kojarzone przez większość użytkowników, natomiast rozpoznawalność innych wykazuje bardziej niszowy charakter.

Firma Lenovo – światowy potentat na rynku sprzętu komputerowego

Początki firmy Lenovo były bardziej niż skromne. Podmiot powstał w 1984 roku w Chinach i początkowo działał pod nazwą New Technology Developer Inc. Firma zatrudniała zaledwie kilkanaście osób, ale w kolejnych latach dzięki między innymi pomocy rządowej spółka systematycznie zwiększała zatrudnienie i zakres swojego działania.

Początkowo firma zajmowała się redystrybucją komputerów innych znanych producentów, a od początku XXI wieku Lenovo prowadzi zdumiewającą ekspansję rynkową. W 2004 roku chiński potentat nabył prawa do działu komputerów osobistych IBM, a dziesięć lat później Lenovo stało się właścicielem marki Motorola, dzięki tej transakcji firma z impetem weszła na światowy rynek tabletów i smartfonów.

Obecnie Lenovo obsługuje aż 25% światowego rynku sprzedaży laptopów, ponadto firma zajmuje się produkcją szerokiej gamy komputerów stacjonarnych, tabletów, monitorów, zegarków smart i smartfonów

Laptopy firmy Lenovo

Firma Lenovo oferuje laptopy w sześciu zasadniczych liniach asortymentowych, zatem z dostosowaniem do zróżnicowanych potrzeb i możliwości finansowych.

Jakie laptopy Lenovo są zatem dostępne na rynku? Poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki linii ofertowych tego chińskiego potentata.

ThinkPad
Laptopy tej rodziny produktowej są obecne na rynku od trzech dziesięcioleci, w tym czasie zyskały uznanie profesjonalnych użytkowników z całego świata. Nazwa została wprowadzona przez firmę IBM, a znakomite właściwości tych komputerów potwierdziło ich wykorzystanie w przestrzeni kosmicznej przez amerykańską agencję NASA.
Po opisywane laptopy od lat sięgają biznesmeni, twórcy, graficy oraz pracownicy biurowi. Komputery ThinkPad produkowane pod szyldem Lenovo podtrzymały uznanie i znaczenie tej marki.

ThinkBook
Ekonomiczne laptopy klasy biznesowej zaprojektowane z myślą o średnio zaawansowanych zastosowaniach biurowych. Elegancki i przyciągający wzrok design wynika z metalicznej i stonowanej w kolorze zabudowy, kojarzącej się z tak modnymi trendami minimalistycznymi.
Lekka konstrukcja decyduje o wielkiej przydatności tych komputerów zarówno w pracy stacjonarnej jak i w terenie.

IdeaPad
Dwie wcześniej opisane linie produktowe dedykowane są zastosowaniom biurowym i biznesowym, natomiast laptopy IdeaPad powstały z myślą o zwykłych użytkownikach zainteresowanych szeroko pojętą rozrywką cyfrową, przede wszystkim grami i multimediami.
Stąd wielka rozpiętość konfiguracyjna tej rodziny urządzeń, dzięki której nabyć można laptop do przeglądania zasobów Internetu lub też rozbudowaną konfigurację do zastosowań gamingowych.

Yoga
Laptopy tej linii produktowej wyróżniają się specjalną konstrukcją mechanizmu odchylania ekranu. Niektóre modele mogą pracować w wychyleniu do 360º, co upodabnia laptop do tabletu. Do tego dochodzi solidne wykonanie, lekkość i smukłość konstrukcji, takie zalety czynią z laptopów Yoga urządzenia wyjątkowo użyteczne podczas dalszych podróży.

Legion
Urządzenia z tej grupy to laptopy zaprojektowane z myślą o wytrawnych miłośnikach gamingu. Podzespoły wysokiej wydajności(zwłaszcza rozbudowana pamięć RAM i dedykowana karta graficzna) zapewniają dostęp do najnowszych gier i rozrywki na najwyższym poziomie.

Lenovo
W tej linii produktowej widać nacisk na uniwersalność i wszechstronność wykorzystania. Warto zwrócić uwagę na laptop Lenovo V17 Gen 2, który ze względu na wielki ekran oferuje wysoki komfort pracy, urządzenie waży przy tym nieco ponad 2 kg i świetnie nadaje się do mobilnych zastosowań.

Zobacz też – Krótka historia laptopów

Z szerokim wyborem laptopów firmy Lenovo zapoznać się można na stronie sklepu Delkom, wspomniana firma od przeszło dwudziestu lat zaopatruje rynek w wysokiej klasy produkty najważniejszych firm komputerowych.

Materiał zewnętrzny.