Rozmaitości

Budownictwo premium w wydaniu INDAI. Jakie są opinie o trójmiejskim deweloperze?

InfoGdansk
6 kwietnia, 2023

Trójmiasto bogate jest w ciekawe, oryginalne i wysokiej jakości budownictwo premium. Gdańsk, Gdynia i Sopot są zresztą generalnie chętnie wybieranymi miastami do życia, ale także do inwestowania właśnie w nieruchomości. Dlatego prestiżowe mieszkania i apartamenty rozchodzą się tu jak świeże bułeczki. Ale rozkwitający rynek nieruchomości to też branża pełna konkurencji. Kto i czym się wyróżnia?

Dobry deweloper – po czym go rozpoznać?

Decydując się na zamieszkanie bądź zainwestowanie w apartamenty premium w Trójmieście z pewnością towarzyszą takiej osobie dwa argumenty. Po pierwsze – bliskość morza. Po drugie fakt, że Gdańsk, Gdynia i Sopot to wiekowe, zabytkowe, niezwykle urokliwe, ale przy tym rozwojowe nadmorskie miasta. Rynek nieruchomości w Trójmieście aż pęka w szwach. Są na nim deweloperzy, którzy wyraźnie się wyróżniają i potrafią zaproponować ciekawe lokale: nowoczesne, ale z poszanowaniem tradycji Pomorza.

Dobry deweloper – czyli jaki? Oto kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę:

  • Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić referencje i opinie innych klientów, którzy mieli do czynienia z deweloperem. Można również zapytać o portfolio projektów, które już ukończył.
  • Deweloper powinien posiadać odpowiednie licencje i certyfikaty, aby być w stanie przeprowadzić proces budowlany. Warto sprawdzić, czy posiada on wszelkie wymagane dokumenty i czy jego działalność jest zgodna z obowiązującymi przepisami.
  • Warto zwrócić uwagę na jakość materiałów użytych do budowy, a także na wykończenie i detale.
  • Ważne jest, aby deweloper wywiązywał się z terminów budowy. Warto więc sprawdzić, czy terminy są realistyczne i czy deweloper jest w stanie dotrzymać ich.
  • Dobry deweloper powinien być łatwo dostępny i skutecznie komunikować się z klientem. Powinien odpowiadać na pytania i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. Warto również zwrócić uwagę na to, czy deweloper zachowuje profesjonalizm w trakcie negocjacji i podczas pracy.

INDAI – doświadczenie i dobre opinie

Deweloper INDAI z siedzibą w Sopocie działa w branży nieruchomości z wieloletnią, nieprzerwaną misją realizowaną już od 1998 roku. Strategią jego jest tworzenie inwestycji na miarę XXI wieku, a przy tym kameralnych i zlokalizowanych w atrakcyjnych dzielnicach Gdańska, Gdyni i Sopotu z historycznym duchem.

INDAI współpracuje tylko z doświadczonymi projektantami i wykonawcami, a przykładem niech będą choćby niedawno oddane do użytku Kamienice H. Kołłątaja w Gdańsku Wrzeszczu. Za tę realizację INDAI odebrał od kapituły konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa nagrodę „Budowa Roku” w kategorii „obiekty mieszkaniowe i budynki o wartości do 20 mln zł”. Była to już 32. edycja prestiżowego plebiscytu w branży nieruchomości.

To pokazuje jak dobre opinie w środowisku budowlanym ma INDAI, ale co z klientami?

Opinie o Deweloperze Indai

Opinia o mieszkaniach czy lokalach usługowych będących w użytkowaniu dla każdego inwestora jak najważniejszą wizytówką. Sprawdzamy jaką pozycję w popularnym Google ma deweloper INDAI i jakie opinie wystawili lokatorzy. Oto kilka z nich:

Polecam firmę INDAI, rzetelna i profesjonalna obsługa, wysokiej jakości produkty, świetna lokalizacja . Po długim poszukiwaniu odpowiedniego apartamentu wybrałem apartament w Kamienicy Kołłątaja we Wrzeszczu który spełnia wszystkie moje wymagania – Piotr

Bardzo miła i fachowa obsługa. Wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Inwestycja w świetnym punkcie – Marlena

Świetny kontakt, miła atmosfera, współpraca przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Panie bardzo szybko i konkretnie odpowiadały na wszystkie moje pytania. Polecam bardzo mocno! – Małgorzata

Razem z mężem odwiedzamy dużo nowych mieszkań, bo wielu naszych znajomych ostatnio poszło „na swoje”. My wybraliśmy Kamienice H. Kołłątaja i widzimy znaczne różnice w wykończeniu i zastosowanych materiałach. Warto było! – Karolina

Co chwalą sobie lokatorze? Zebrane w sieci oraz w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami obiektów wykonanych przez INDAI opinie świadczą o tym, że budownictwo premium, zastosowanie wysokiej klasy materiałów i udogodnienia w obiektach takich jak podziemne parkingi, windy, wyciszenie budynków to cechy dostrzegane przez „laików” budowlanych na pierwszy rzut oka. Lokatorzy pozytywnie opiniują też wysoki poziom wykończenia mieszkań oraz otoczenia obiektów. INDAI bowiem stawia na zieleń, małą architekturę i detale zewnętrznego wykończenia budynków, czyli oświetlenie czy kolorystyka elewacji.