Impreza już się odbyła

Imprezy

Archeologia od kuchni – transmisja na żywo z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

InfoGdansk
17 czerwca, 2020
Zdjęcie: Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku wchodzi z kamerą do pracowni przy ul. Rycerskiej 9. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się za drzwiami, które na co dzień są otwarte tylko dla pracowników Muzeum. Odkryj tajemnice archeologów i weź udział w wydarzeniu on-line, zorganizowanym z okazji Europejskich Dni Archeologii (#JEArcheo).

ARCHEOLOGIA OD KUCHNI. NIEPUBLIKOWANE NAGRANIA!

19 czerwca 2020 r., w godzinach 12:00–14:00
→ premiera wideo na Facebooku @Muzeum Archeologiczne w Gdańsku@Muzeum Archeologiczne w Gdańsku@Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Transmisja będzie zawierała wejścia na żywo. W spichlerzu Błękitny Baranek powstanie specjalne studio telewizyjne. Program poprowadzi Tomasz Galiński, dziennikarz Radia Gdańsk. Widzowie będą mogli zadawać pytania w komentarzach na Facebooku.

Zapomnij o gadających głowach! Pokażemy archeologię w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla każdego. Trzy kamery, dynamiczne przejścia i wszystko w jakości Full HD. Nagrania będą dostępne także później, po zakończeniu premiery na żywo, na muzealnym kanale kanale YouTube.

W programie:

Pracownia Digitalizacji | Zobacz nowoczesne studio fotograficzne, gdzie wykonuje się zdjęcia zabytków w technologii 360°.

Pracownia Konserwacji | Widziałeś(-aś) kiedyś przedmiot, który leżał w ziemi przez kilkaset, a nawet kilka tysięcy lat? Czy wiesz, co trzeba z nim zrobić, żeby przetrwał i żebyśmy mogli oglądać go na wystawie w muzeum?
magazyn Działu Wczesnej Epoki Żelaza | Odkryj najbardziej oryginalne i tajemnicze zabytki: urny twarzowe wydobyte z prastarych cmentarzysk na Pomorzu. Przekonaj się, że taki zabytek można skopiować, używając skanera i drukarki 3D.

Gabinet antropologii | Czy kości mogą mówić? Nasz antropolog twierdzi, że tak. Będziesz zaskoczony(-a), ile można dowiedzieć się o człowieku, badając jego szczątki…

Od 2010 r. Europejskie Dni Archeologii odbywają się pod auspicjami francuskiego Institut national de recherches archéologiques préventives (Inrap). W tym roku Muzeum Archeologiczne w Gdańsku jako pierwsze w Polsce przystąpiło do akcji i opublikowało program na oficjalnej stronie: https://journees-archeologie.fr/fru-2129/c-2020/lg-en/poland/fiche-initiative/8772/MAG

INFORMACJE
Organizator: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Realizacja: Qunabu
Patroni/partnerzy: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Archeologia Żywa, Inrap