Rozmaitości

Zalety i wady mebli metalowych w firmie – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

InfoGdansk
5 lipca, 2023

Szukasz mebli do swojego biura lub magazynu? Zastanawiasz się, które meble sprawdzą się najlepiej? Wyposażenie magazynu czy biura to zakup na lata, nic więc dziwnego, że chcesz kupić trwałe i funkcjonalne meble, które posłużą wszystkim pracownikom. Jakie wady i zalety mają meble z metalu? Czy warto zastąpić nimi tradycyjne meble drewniane? Przekonaj się i podejmij świadomą decyzję.

 

Metalowe meble kojarzą się głównie z wyposażeniem zaplecza lokalu gastronomicznego. Okazuje się jednak, że równie dobrze sprawdzą się w biurze lub magazynie. Poznaj wady i zalety metalowych szaf i przekonaj się, czy to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Meble metalowe – zalety

Meble metalowe mają szereg zalet, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w niejednym magazynie lub firmie. 

Trwałość i odporność na zniszczenia

Meble metalowe są praktycznie niezniszczalne. Możesz mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu w transporcie ani nie nadgryzie ich ząb czasu. Wyposażenie magazynu Maes.pl to inwestycja na lata.

 

Metalowe meble, w przeciwieństwie do tych wykonanych z drewna, są również ogniodoporne. Na wypadek pożaru uchronią ważne dokumenty lub stany magazynowe przed zniszczeniem, co może mieć niebagatelne znaczenie dla dalszego funkcjonowania Twojej firmy. Również w razie zalania metalowe szafy ochronią lepiej zawartość niż ich drewniane odpowiedniki.

Funkcjonalność

Meble metalowe producent Maes.pl takie jak szafy mogą być wyposażone w praktyczne szuflady lub różnej wielkości pojemniki, które ułatwią posegregowanie rozmaitych drobiazgów przechowywanych w magazynach. Pojemniki można podpisać, dzięki czemu każdy pracownik będzie wiedział, gdzie w razie potrzeby szukać danej części. Zdecydowanie usprawni to pracę całego magazynu, pomoże zachować porządek i ułatwi inwentaryzację. Z tego względu metalowe szafy świetnie się sprawdzą jako wyposażenie magazynu.

Możliwość zamontowania zabezpieczeń

Szafy metalowe częściej dostępne są w opcji zamykanej na klucz lub ze specjalnym szyfrem. Niektóre modele dostępne na rynku mają wbudowany sejf. Dzięki takim rozwiązaniom przechowywanie dokumenty są naprawdę bezpieczne nie dostaną się w niepowołane ręce. Tę zaletę mebli metalowych szczególnie docenią przedsiębiorcy, którzy większość dokumentacji przechowują w formie papierowej, a nie cyfrowej.

Nowoczesny design

Prosta forma i szlachetny materiał sprawiają, że metalowe meble prezentują się bardzo nowocześnie. Metalowe szafy pozwolą nie tylko wygodnie przechowywać dokumenty czy produkty magazynowe, ale również pomogą budować nowoczesny wizerunek firmy. Doskonale wpiszą się w estetykę współczesnych biur, w których królują przeszklenia i nowoczesny design.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by meble metalowe połączyć w jednej aranżacji z tymi wykonanymi z drewna. Jeśli zdecydujesz się na metalową szafę do swojego biura, Twoi pracownicy wciąż mogą siedzieć przy tradycyjnych drewnianych biurkach.

Wady mebli metalowych w firmie

Meble metalowe – tak jak wszystko – mają nie tylko zalety, ale również wady. Sprawdź, czego możesz się spodziewać, wybierając meble metalowe. 

Specyficzny wygląd

Styl metalowych mebli nie będzie pasował do każdego biura. Przykładowo, jeśli prowadzisz kancelarię adwokacką i Twój gabinet jest wyposażony w mahoniowe biurko i skórzane fotele, metalowa szafa może zaburzyć estetykę wystroju wnętrza.

 

Meble metalowe producenta Maes – czy warto się zdecydować?

Jak widać, zalety mebli metalowych zdecydowanie przeważają nad ich wadami. Jakie wybrać meble metalowe? Producent mebli do biur i magazynów ma w swojej ofercie szeroki wybór metalowych szaf, zarówno do biur, jak i magazynów. Szafy Maes mogą mieć przeszklenia lub nie, wewnątrz kryją półki, funkcjonalne szuflady na dokumenty lub pojemniki ułatwiające funkcjonalne przechowywanie magazynowych drobiazgów. W szerokiej ofercie firmy Maes każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. W przypadku wątpliwości wystarczy zadzwonić lub napisać e-mail doświadczona obsługa sklepu chętnie przyjdzie Ci z pomocą.

Materiał zewnętrzny.