Rozmaitości

Meble fryzjerskie- jak urządzić funkcjonalny salon?

InfoGdansk
28 czerwca, 2023

Wyposażenie stylowego salonu fryzjerskiego jest kosztowne, więc pokusa, żeby oszczędzić na przykład na meblach, jest spora. Nie warto jednak jej ulegać. Jest kilka powodów, które przemawiają za tym, żeby zainwestować w nie nawet kilka razy więcej, niż kosztują podstawowe warianty.

Ergonomiczne meble do salonu fryzjerskiego

Meble fryzjerskie wysokiej jakości to często nie tylko dopracowana estetyka, ale przede wszystkim rozbudowane funkcje. Większy zakres regulacji pozycji, poprawiona ergonomia czy możliwość dostosowania ich użyteczności przez użycie dedykowanych akcesoriów to coś, czego próżno szukać w najtańszych meblach. Producenci stylowych mebli do salonów fryzjerskich często pod tym względem dają naprawdę olbrzymie możliwości, a to przekłada się nie tylko bezpośrednio na komfort klientów, ale też możliwość wygodniejszej pracy czy nawet opcję obsługi klientów o specjalnych potrzebach.

Fotel fryzjerski z wytrzymałych materiałów

Na pierwszy rzut oka tanie i drogie meble fryzjerskie mogą wyglądać podobnie. Różnice będą jednak oczywiste często nawet już po paru miesiącach użytkowania, a przecież to dramatycznie krótki okres, jeśli wziąć pod uwagę przewidywany czas eksploatacji. Meble fryzjerskie wyższej jakości wykonywane są nie tylko z innych materiałów, ale często także nieco innymi technikami – mogą mieć podwójne szwy, dodatkowe wzmocnienia lub projekt zmieniony nawet symbolicznie, ale w sposób ograniczający ryzyko uszkodzeń. To bardzo ważne, bo choć dla klienta będzie liczył się przede wszystkim efekt, to jednak komfort strzyżenia też będzie miał znaczenie.

Meble a pomoc w wykonywaniu pracy fryzjera

Warto przy wyborze mebli do salonu fryzjerskiego pomyśleć nie tylko o klientach, ale też o pracownikach. Ergonomiczny projekt, wytrzymałe siłowniki hydrauliczne, regulowane podłokietniki czy oparcia to elementy, które w równej mierze wpływają na komfort klienta i fryzjera. To ważne, bo nawet, jeśli liczy się przede wszystkim zadowolenie klientów, to ci spędzają w fotelu rzadko więcej niż kilkadziesiąt minut, natomiast fryzjerzy pracują wiele godzin przy swoich stanowiskach. Pewne udogodnienia stosowane w najlepszych meblach fryzjerskich – głównie fotele i myjki fryzjerskie (dostępne m.in. na stronie https://www.enzopolska.pl/meble-fryzjerskie/myjnie-fryzjerskie) – pozwalają im na bardziej komfortową pracę. Widać to zresztą niejednokrotnie także po efektach pracy, bo nawet najlepszy fryzjer nie będzie mógł osiągać idealnych rezultatów, jeśli będzie zmuszony do pracy przy niewygodnym stanowisku.

Zwróć uwagę na mniej oczywiste kryteria

Ogólnie lepszy projekt, większa trwałość czy solidne materiały to kwestie, które nie budzą żadnych wątpliwości. Warto jednak przy poszukiwaniach idealnych mebli fryzjerskich wyjść także poza te podstawowe kryteria, bo czasem to mniej oczywiste rozwiązania przesądzają o tym, który z modeli sprawdzi się najlepiej w konkretnym salonie.