Informacje

Trójmiasto po zmroku: Przewodnik po najlepszych miejscach na wieczorne wyjścia, koncerty i życie nocne

InfoGdansk
5 grudnia, 2023

Trójmiasto zapewnia dostęp do wielu miejsc, które doskonale nadają się do spotkań z przyjaciółmi. Poszczególne dzielnice Gdańska, Gdyni i Sopotu tętnią życiem nie tylko za dnia, ale również po zmroku. W miastach tych nie brakuje atrakcji, które pozwalają cieszyć się wieczornymi wyjściami, imprezami tanecznymi, koncertami, jedzeniem i innymi formami spędzania wolnych wieczorów.

Muszla w Gdyni

Na placu Grunwaldzkim w Gdyni znajduje się dawna muszla koncertowa, zlokalizowana blisko Teatru Muzycznego. Od niedawna miejsce to ponownie rozbrzmiewa wspaniałą muzyką, co w dużej mierze wynika z otwarcia restauracji. Lokal ten zapewnia dostęp do przyjemnej przestrzeni, w której organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i formalne spotkania. Muszlę można zarezerwować na różne konferencje, prezentacje czy szkolenia, a także jubileusze. Imprezy muzyczne organizowane są przede wszystkim w weekendy. Późnymi wieczorami nierzadko rozbrzmiewa granie na żywo, włącznie z dźwiękami popularnych trójmiejskich DJ-ów. Miejsce to pozwala na kontakt z muzyką przede wszystkim klubową, jednak na słuchaczy często czekają także bardziej ambitne dźwięki. Obecnie muszlę koncertową najczęściej wypełniają hity z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jednak prezentowane w odświeżonych aranżacjach. Lokal charakteryzuje się przy tym swobodnym wystrojem i rodzinną atmosferą, co tworzy wyjątkowy klimat imprez.  

Imprezy do białego rana w Gdańsku

Najbardziej wytrawni imprezowicze mogą w Trójmieście bawić się do białego rana. Jednym z lokali pozwalających na nocne podboje jest Cafe Absinthe w Gdańsku, który dawniej mieścił się w budynku Teatru Wybrzeże. Ze względu na remont tej nieruchomości, właściciele zadecydowali o przeniesieniu klubu do piwnicy Ratusza Staromiejskiego przy ulicy Korzennej. W budynku tym przez pewien czas funkcjonował niszowy lokal techno, a także popularna restauracja. Gdański klub charakteryzuje się klimatycznym wnętrzem, ze względu na charakterystyczne sklepienia i odsłoniętą cegłę. Zabawa bardzo często trwa przez całą noc, co stanowi doskonała okazję dla wieczornych spotkań ze znajomymi. Lokal słynie m.in. z tańców na stołach, które odbywają goście podczas najmocniej zakrapianych imprez.

miejsce na foto1

Tequila bar w Gdańsku

W Gdańsku znajduje się największy w Polsce tematyczny tequila bar, czyli zlokalizowany przy ulicy Grodzkiej klub El Mariachi. Odwiedzający mogą mają możliwość spróbowania wielu ciekawych autorskich koktajli, a także tańca przy porywającej muzyce latynoskiej. Do szczególnie polecanych pozycji z menu należy m.in. ginger beer połączony z limonką, efektowny miks tequli z guaraną i cytryną czy koktajl na bazie likieru, rumu i syropu. Lokal warto odwiedzić zwłaszcza wrześniowymi wieczorami, kiedy to od godziny 22 do północy wszystkie panie mogą za darmo skosztować prosecco. Aby efektownie spędzić czas w mieście, warto rozważyć wynajem apartamentów w Gdańsku. Ich bogatą ofertę posiada firma BH Properties, która zapewnia indywidualne podejście do potrzeb oraz posiada wieloletnie doświadczenie na trójmiejskim rynku nieruchomości

Nocne bary w Trójmieście

W Trójmieście funkcjonuje wiele barów, takich jak chociażby gdański Krutoy Lounge zlokalizowany przy ul. Stara Stocznia z widokiem na budynek Muzeum II Wojny Światowej. Do największych specjałów lokalu należy shisa, która podawana jest w wariantach z licznymi dodatkami. Goście mają też do dyspozycji bardzo bogatą i rozbudowaną kart alkoholi. Na miejscu organizowane są liczne imprezy taneczne, a także wieczory tematyczne w rodzaju r’n’b night czy rap sessions. Z menu można też zamówić posiłek, w tym wiele odmian burgerów. Bary w Trójmieście to nie tylko główne obiekty w centrach miast, ale też rozmaite lokale położone tuż nad morzem. Czas na plaży można spędzić chociażby w nadmorskiej dzielnicy Brzeźno w Gdańsku, gdzie znajduje się Na Fali Beach Bar. Wieczorami można tam zamówić kolorowe drinki, a także zjeść pizzę czy frytki. Lokalizacja nad samym morzem i dostęp do leżaków na piasku sprawia, że jest to idealne miejsce na wieczorne wypady.