Wraz ze wzrostem popularności medycyny estetycznej rośnie poziom jej bezpieczeństwa i technologii wspomagających pracę specjalistów. Rosnące wymagania klientów i przybywają stałe liczba gabinetów oferujących usługę mezoterapii igłowej wymuszają ciągły rozwój i szkolenia uzupełniające wiedzę.
Dla kogo jest szkolenie z mezoterapii igłowej?
Głównymi adresatami kursów z zakresu medycyny estetycznej są:
- kosmetyczki,
- kosmetolodzy,
- lekarze,
- pielęgniarki,
- osoby związane z branżą beauty.
Ich celem jest nabycie wiedzy potrzebnej do prawidłowej wykonywania zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa i ochrona zdrowia klienta. Jednodniowy kurs przybliża procedurę wraz ze wszystkimi niezbędnymi działaniami, jakie należy podjąć: wywiadem z klientem, uzyskaniem zgody na zabieg po uprzednim pouczeniu oraz przygotowaniu sprzętu. Obejmuje także wiedzę z zakresu: znieczulenia, stosowania środków sanitarnych czy typach mezoterapii i granicach ich łączenia z innymi zabiegami.
Co obejmuje i ile trwa?
Cały kurs mezoterapii igłowej odbywa się w przeciągu jednego dnia i zajmuje od 6 do 8 godzin w zależności od tego, w jaki sposób zaplanowane są wyznaczone godziny – podział między materiałem teoretycznym a ćwiczeniami praktycznymi na modelkach, które zwykle są zatrudniane przez gabinet wykonujący kurs.
Szkolenia rozpoczynają się od zagadnień teoretycznych odnoszących się do prawidłowego aplikowania substancji odżywczych pod skórę:
- twarzy,
- szyi,
- głowy,
- dłoni,
- ramion,
- ud,
- dekoltu.
Odbywa się to za pomocą serii śródskórnych nakłuć umożliwiających lepsze dotarcie do trudno dostępnych warstw, po uprzednim znieczuleniu wskazanych miejsc. Pomaga to w rewitalizacji obszarów, które mogą negatywnie wpływać na wygląd i samopoczucie pacjentów.
Obejmuje także zagadnienia związane z:
- utylizacją odpadów medycznych,
- wykorzystaniem środków higienicznych i sanitarnych,
- możliwymi powikłaniami,
- metodami łączenia z innymi zabiegami oraz przypadki, kiedy nie można tego robić,
- techniki znieczulania.
Następnie zdobyta w ten sposób wiedzą przedkładana jest na praktykę, której ostatecznym rezultatem jest samodzielne przeprowadzenie zabiegu.
Jaki jest koszt szkolenia?
Średnia cena za taki kurs wynosi 1500-2000 zł (bywa pobiera także opłata wpisowa, która waha się między 400-600 zł.).
Szkolenie z mezoterapii igłowej może być także połączone z kursami obejmującymi inne zabiegi medycyny estetycznej, zwłaszcza, jeżeli są jej uzupełnieniem lub odwrotnie. Można wtedy otrzymać atrakcyjną ofertę albo zniżkę na zasadzie pakietu dwóch kursów.
W ramach kursu przewidziana jest teoria omawiająca:
- omówienie materiałów dostępnych na rynku,
- kwestie prawne związane z zabiegiem,
- typy zabiegów w ramach mezoterapii igłowej,
- jakie informacje należy uzyskać a jakie przekazać klientowi przed i po zabiegu.
W koszt kursu często wliczona jest również obecność modelki, na której praktykowane są umiejętności zaprezentowane podczas często teoretycznej.
Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia z mezoterapii igłowej?
Odbycie profesjonalnego szkolenia z mezoterapii igłowej pozwala na zapoznanie się z prawidłowym przebiegiem zabiegu na wysokim poziomie. Przygotowuje on do samodzielnej pracy z klientem i zapewnienie mu właściwej opieki, dając wiedzę o możliwych scenariuszach, w tym powikłań po zabiegowych. Ułatwia także poprawne wypełnianie dokumentacji zgodnie z prawem.
Pomaga w poszerzaniu i uatrakcyjnieniu oferty usług oraz nabyciu nowych umiejętności, co sprzyja zdobywaniu nowych klientów i utrzymywaniu stałych. Propozycja nowego zabiegu jest widziana jako pozytywne świadectwo chęci rozwoju i zwiększania doświadczeń konsumentów.
Przebyty kurs pozwoli także na poznanie specjalistów i zdobycie kontaktów biznesowych. Zapewnia dostęp do wiedzy na profesjonalny poziomie – z zachowaniem poprawnej procedury obejmującej bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta. Kształtuje się w ten sposób dobry styl pracy i buduje podwaliny renomowanego gabinetu, oferujące zabiegi medycyny estetycznej.
Materiał zewnętrzny.