Rozmaitości

Medycyna estetyczna – popularne fakty i mity

InfoGdansk
18 maja, 2022

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która cieszy się coraz większą popularnością. Jednak wciąż spotkać się można w sieci z wieloma mitami na jej temat. Tymczasem korzystanie z jej zabiegów nie tylko poprawia wygląd, ale i pozytywnie wpływa na samopoczucie czy ogólny komfort. Co warto zatem na jej temat wiedzieć?

Zabiegi medycyny estetycznej należy rozpocząć jak najpóźniej

Nie ma idealnego momentu na rozpoczęcie przygody z medycyną estetyczną. Spore znaczenie ma tutaj nie tylko wiek, ale i stan skóry czy styl życia. Jeśli widzisz u siebie objawy starzenia się skóry, możesz zdecydować się na pierwsze zabiegi. U osób młodszych łatwiej jest zresztą uzyskać dobre efekty. W przypadku skóry starszej często potrzebny jest cały cykl zabiegów różnego rodzaju. Zresztą medycyna estetyczna to nie tylko profilaktyka zmian starzeniowych, ale i leczenie np. usuwanie blizn czy cellulitu. 

Medycyna estetyczna jest niebezpieczna dla zdrowia

W praktyce wszystkie preparaty stosowane w medycynie estetycznej mają pewien ograniczony czas działania. Wszelkie zmiany są więc odwracalne. Zresztą zawsze należy korzystać z usług doświadczonych specjalistów np. pracujących w ruczajclinic.pl. Warto zainteresować się, jakimi preparatami będą wykonywane zabiegi. Muszą być to zawsze produkty certyfikowane i bezpieczne dla ludzi. 

Po zabiegach medycyny estetycznej twarz wygląda nienaturalnie

Specjaliści dążyć powinni zawsze do tego, aby efekt zabiegów był naturalny. Są jednak miejsca na świecie, gdzie w modzie jest co innego. W Polsce stosowane są na ogół niewielkie dawki preparatów. Wszystko zależy również od oczekiwań samych pacjentów. Warto więc na samym początku zastanowić się nad swoimi potrzebami. 

Jak już wspomnieliśmy wyżej, preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej mają określony czas działania. Zazwyczaj jest to od 6 do 18 miesięcy. Pozwalają na nawilżenie skóry, spłycenie zmarszczek czy ograniczenie ich powstawania. Pozostawiają skórę w znacznie lepszej kondycji niż ta była przed zabiegiem. 

Medycyna estetyczna jest bardzo droga

Na pewno medycyna estetyczna jest bardzo skuteczna. Oczywiście nie trzeba się od razu decydować na wszystkie dostępne na rynku zabiegi. Lepszym rozwiązaniem jest określenie razem ze specjalistą planu działania. Warto od razu założyć budżet przeznaczony na ten cel. Obecnie medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Jej zabiegi są szeroko dostępne i wcale nie są zarezerwowane jedynie dla najbogatszych.