Rozmaitości

Poznaj proste i skuteczne sposoby na ból pleców

InfoGdansk
12 października, 2022

Ból pleców to poważna dolegliwość, która może dotknąć każdego, bez względu na jego wiek. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele – od niewłaściwego trybu życia po schorzenia i zwyrodnienia poszczególnych odcinków kręgosłupa. Dolega Ci ból pleców? Zanim sięgniesz po tabletkę przeciwbólową, poznaj nasze niezawodne sposoby, które pomogą Ci się z nim uporać.

Zastosowanie ciepła lub zimna

Nie od dziś wiadomo, że ciepło koi różnego rodzaju bóle i rozluźnia mięśnie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie ciepła, relaksująca kąpiel, ogrzewanie obolałego miejsca poduszką elektryczną lub użycie maści rozgrzewającej. Takie zabiegi stosowane na bolące miejsce zazwyczaj pozwalają na znaczne uśmierzenie bólu, a niekiedy nawet na całkowite jego wyeliminowanie.

Wspomniane wyżej metody są w Twoim przypadku nieskuteczne? W takim razie skorzystaj z zimnych okładów, np. w postaci chłodnych ręczników lub kostek lodu, które mogą okazać się zbawienne na Twoje dolegliwości.

Zadbaj o odpowiednią pozycję podczas snu i nie tylko

Pamiętaj o tym, że sen jest jednym z najlepszych lekarstw na ból. Jeżeli więc czujesz, że Twoje plecy są mocno przeciążone, przez kilka dni kładź się wcześniej spać, aby kręgosłup miał więcej czasu na odpoczynek i regenerację. Zadbaj o właściwą pozycję – najlepiej na plecach z lekko uniesioną głową.

Zwróć także uwagę na to, w jakich pozycjach wykonujesz różne codzienne czynności. Jeśli dużo czasu spędzasz przed komputerem – upewnij się, czy się nie garbisz. Podczas spaceru zadbaj o to, aby Twoja sylwetka była wyprostowana.

Postaw na aktywność fizyczną

Tym, co może okazać się skutecznym i niezawodnym sposobem na ból pleców, jest aktywność fizyczna. Mowa tu o ćwiczeniach rozluźniających i rozciągających poszczególne odcinki kręgosłupa. Pomocny może być drążek – wykonywane na nim ćwiczenia doskonale rozluźniają napięte mięśnie pleców. W ten rodzaj sprzętu zaopatrzysz się m.in. w sklepie internetowym https://teeter.pl/, który oferuje wysokiej jakości urządzenia, będące idealnym wyborem m.in. do ośrodków rehabilitacyjnych.