Rozmaitości

Parkowanie w Gdańsku – co musisz wiedzieć?

InfoGdansk
7 lipca, 2023

Trójmiasto jest dość dobrze skomunikowane z innymi częściami Polski. Do Gdańska szybko i komfortowo można się dostać pociągiem, jednak wiele osób ceni sobie komfort jazdy własnym samochodem. Jeśli dotyczy to także Ciebie, rozważ opcję płatnego parkingu na czas pobytu w stolicy Pomorza.

Trójmiejska Strefa Parkowania – jak wygląda?

Na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu funkcjonuje powstało 11 stref w którym musisz uiścić opłatę za postój samochodu. Są one oznaczone kolorami, dzięki którym można wyróżnić stawki i czas obowiązywania opłat. Co należy wiedzieć, o tym podziale?

  • Kolor czerwony to pobór opłat odbywa się codziennie (w tym we wszystkie dni świąteczne) w godz. 9:00-20:00.
  • Kolor niebieski to pobór opłat od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00 – 17:00.
  • Kolor zielony oznacza sektory Strefy Płatnego Parkowania, w których opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00–15:00.

Czy da się uniknąć opłat w strefie?

Nocujesz w centrum miasta, ale nie chcesz płacić za miejsce postojowe w strefie? A może wybierasz się na dłuższe zwiedzanie i ciężko Ci określić docelowy czas postoju, aby wnieść opłatę? Zdecyduj się na inne rozwiązania, jakie oferuje Gdańsk. Parking strzeżony to jedno z nich. Jeśli wybierzesz ten zarządzany przez grupę Interparking w okolicy dworca, do Starego Miasta będziesz miał zaledwie kilka kroków. To idealny punkt startowy trasy zwiedzania!

Jak działa parking strzeżony w Gdańsku?

Strzeżony parking to jednocześnie liczne udogodnienia, dzięki którym zyskasz gwarancję bezpieczeństwa pojazdu, spokojną głowę, a przy tym formalności sprowadzone do minimum.

Interparking udostępnia swoje obiekty przez całą dobę i pozwala na szybkie płatności w nowoczesnych kasach automatycznych. W przypadku Gdańska parking jest zadaszony i zintegrowany z przystankami autobusowymi czy tramwajowymi wokół PKP. Miejsce możesz zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie internetowej lub wykupić bilet bezpośrednio na miejscu.