Informacje

Organizacja imprezy firmowej — krok po kroku

InfoGdansk
10 czerwca, 2021

Impreza firmowa to jedno z takich wyjątkowych spotkań, które wyczekiwane jest z wielką niecierpliwością. Jak zorganizować taką imprezę, aby wszyscy wspominali ją z wielkim uśmiechem? Jedną z rzeczy, która może okazać się potrzebna, jest catering dla firm w Gdańsku. Chociaż nie tylko na to trzeba uważać. Czas zacząć planować imprezę krok po kroku dla swoich pracowników.

Czas i miejsce akcji

Imprezę firmową warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszyscy (lub zdecydowana większość) będzie mogła wziąć udział w takim spotkaniu. Warto wybrać taki termin, gdzie na następny dzień wszyscy będą mieli wolne. Nie ma nic przyjemnego w przychodzeniu do pracy „na kacu”. Piątek lub sobota to doskonały termin.

Może warto też spojrzeć, czy nie ma długiego weekendu, gdzie można by takie spotkanie zorganizować. Jeżeli chodzi o miejsce, to wszystko zależne jest już od budżetu firmy i od pory roku.

Świetnie wypadają imprezy firmowe w plenerze, przy ognisku, ale to tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z ciepłą porą letnią. Dobrym pomysłem są imprezy w restauracji. Można również pomyśleć o tym, aby zorganizować imprezę na wyjeździe, ale będzie to związane z większymi kosztami.

Jedzenie na imprezie

Catering dla firm w Gdańsku jest w stanie zapewnić dobre jedzenie. Jest to dobra opcja dla osób, które planują wynająć tylko salę, a o resztę zatroszczyć się w sposób samodzielny. Catering przygotowany jest na ogół w taki sposób, że do dyspozycji mamy ciepłe dania oraz zimny bufet. Jakie to mogą być dania?

Różnego rodzaju. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Uwaga! Nie warto specjalnie kombinować, jeżeli chodzi o jedzenie. Tak, w modzie jest sushi, ale nie zapominajmy o tym, że wszyscy są w stanie pokochać tego typu dania.

Lepiej postawić na klasykę, która i tak zostanie przez wszystkich zjedzona. Catering dla firm w Gdańsku jest w stanie zapewnić przywiezienie jedzenia w umówionym dniu, jak również odpowiednie zaserwowanie. Pozwólmy na to, aby inne osoby nas wyręczyły nas w tym względzie, jeżeli chcemy być pewni tego, że wszyscy wyjdą z zabawy najedzeni.

Atrakcje na zabawie

Ważne są atrakcje na imprezie firmowej. Nie ma nic gorszego niż nudne siedzenie przy stole i rozmowy o niczym. Ile można jeść? Ile można pić (nie tylko alkohol)? Tańce to konieczność. Ludzie pragną takiej prostej, ale jakże wesołej rozrywki. Może warto zapewnić obecność dobrej kapeli lub też DJ, który zadba o oprawę muzyczną? Tańce do późnego wieczora lub nawet do białego rana na pewno będą mile wspominane przez wszystkiego.

Można postarać się również o inne atrakcje jak chociażby warsztaty kulinarne, pokaz somelierski itd. Może warto zaprosić na imprezę znaną osobę, która przy okazji urządzi szkolenie z zakresu mówienia. Takich atrakcji jest naprawdę spora ilość, dlatego warto poszukać inspirujących pomysłów w sieci. Impreza firmowa nie ma często miejsca, dlatego należy w odpowiedni sposób przyłożyć się do jej organizacji, aby każdy był z niej zadowolony.