Impreza już się odbyła

Informacje

Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ

InfoGdansk
6 sierpnia, 2018
Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ. Wystawa w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
Zdjęcie: Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ. Wystawa w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Kolejna wystawa z oliwskiego Oddziału Etnografii pokazuje gdańskie walory i atrakcje widziane z dziecięcej perspektywy. Osią wystawy trzy namioty z zawartością dotyczącą tematyki morskiej, typowo miejskiej i przyrodniczej.

Wystawa dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Gdańsku

W namiocie Morskich Wilków ciekawe przedstawienie zagadnień morskich. Poprzez załadunek kontenerów, łowienie rybek czy puszczanie łódek na Motławie poznać można związki Gdańska z bałtycką tematyką i przestrzenią.

Zwartość namiotu Mieszczuchy opowiada m.in. o blokach z gdańskiej Zaspy, z pozoru takich samych, w rzeczywistości bardzo ciekawych w swej urbanistycznej odmienności. Nie zabrakło nawiązania do galerii murali z tej dzielnicy – największej kolekcji prac malarstwa wielkoformatowego w Europie! Zabawa architektonicznymi detalami przybliża historyczną różnorodność gdańskiej zabudowy.

W namiocie Leśnych Duszków opis znaczenia przyrody w gdańskiej przestrzeni. W namiocie m.in. prezentacja odgłosów różnych ptaków i życia tętniącego w martwym drewnie.

Wystawa łączy walory technik multimedialnych z zaletami tradycyjnych metod prezentacji. Zatem z jednej strony pełna swoboda dotykania i eksperymentowania, z drugiej spore walory poznawcze i edukacyjne.

Formułę wystawy poszerza efektowna mapa z przedstawieniem gdańskich atrakcji: skarbów Wyspy Sobieszewskiej, najważniejszych muzeów czy też kluczowych miejsc w lokalnie i znacznie szerzej pojmowanej historii.

INFORMACJE
Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
Ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk
www.mng.gda.pl
Wystawa do 28 lutego 2019 r.