Rozmaitości

Na jakie zabiegi beauty warto zdecydować się na jesień?

InfoGdansk
19 listopada, 2023

Choć lato dopiero dobiegło końca, wciąż masz jeszcze na skórze piękną opaleniznę, a w głowie mnóstwo wakacyjnych wspomnień? Miesiącami przygotowywałaś się, by latem zachwycać sylwetką, lśniącymi włosami i jędrną skórą? Teraz, gdy czeka nas ochłodzenie i zdecydowane zmniejszenie nasłonecznienia, warto zdecydować się na rozmaite zabiegi, które z uwagi na ekspozycję na słońce czy czas oczekiwania na efekty nie były najlepszym pomysłem w czerwcu, lipcu i sierpniu.

 

Depilacja laserowa jesienią – najlepszy moment w roku na usunięcie niechcianych włosków

 

Zazwyczaj o usuwaniu niechcianego owłosienia na nogach, pod pachami czy w okolicy bikini myślimy na krótko przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, podczas którego chcemy spędzić trochę czasu na plaży albo w parku wodnym. Jest to błąd, ponieważ depilację laserową warto przeprowadzić dużo wcześniej, bo już jesienią – jeszcze zanim zdążysz zapomnieć o tegorocznym, minionym urlopie. Dlaczego jesienią? Dlatego, że całkowite usunięcie owłosienia w określonych partiach ciała wymaga przeprowadzenia całej serii zabiegów, które wykonuje się w odpowiednich odstępach czasowych. To oznacza, że cały proces może się przeciągnąć do kilku miesięcy. Oprócz tego należy wiedzieć, że skóra nie powinna być opalana ani krótko przed zabiegiem, ani po. Ekspozycja na promienie słoneczne mogłaby doprowadzić do przebarwień lub nawet oparzeń. Serię zabiegów depilacji laserowej (np. w klinice w Gdańsku) warto rozpocząć już we wrześniu bądź październiku, by dać sobie odpowiednio dużo czasu na wykonanie wszystkich zaplanowanych sesji, a po ich zakończeniu dać skórze trochę odpocząć, zanim zostanie wystawiona na słońce.

 

Lipoliza iniekcyjna – dlaczego warto wykonać ją na jesień?

 

Lipoliza iniekcyjna dostępna w Gdańsku jest zabiegiem pomagającym zredukować tkankę tłuszczową. Jej efekty nie są natychmiastowe, bo organizm potrzebuje czasu na przetworzenie oraz wydalenie tłuszczu w procesach metabolicznych. Oznacza to, że jeżeli chcesz zaprezentować zachwycające efekty podczas rajskich letnich wakacji, warto na zabieg zdecydować się z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, najlepiej jeszcze w okresie jesienno-zimowym, w którym naturalnie więcej czasu spędzamy w domu. To zalecenie dotyczy wszystkich zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, w których stymuluje się naturalne procesy metaboliczne w usuwaniu niechcianej tkanki tłuszczowej.

 

Makijaż permanentny – zabieg idealny na jesień

 

Dobre kliniki medycyny estetycznej w Gdańsku i innych miastach, oprócz zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wykonują także makijaż permanentny brwi, ust oraz kresek na powiekach. Na pigmentację warto zdecydować się jesienią, a najlepiej zimą, gdy słońca jest najmniej. Świeżego pigmentu nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych, ponieważ może to spowodować podrażnienie oraz wybarwienie – promieniowanie UV wpływa negatywnie na trwałość pigmentów. Innym przykładem zabiegu polecanego na jesień jest mezoterapia igłowa, która może okazać się wybawieniem dla skóry, jeżeli przez jakiś czas nie była otaczana odpowiednią troską, za to miała do czynienia ze słońcem oraz słoną albo chlorowaną wodą.

 

Wszystkie wymienione zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej można wykonywać przez cały rok, jednak warto zdecydować się na nie w odpowiednim momencie, aby jak najwięcej skorzystać, a tym samym przygotować się do kolejnego, przyszłorocznego lata.

Materiał zewnętrzny.