Rozmaitości

Łóżko kontynentalne – co to takiego?

InfoGdansk
22 listopada, 2022

Czym charakteryzuje się łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się zupełnie inną budową aniżeli łóżka tradycyjne. Jedną z najważniejszych cech jest brak ramy po bokach. Natomiast warstwę zewnętrzną stanowi materac. Łóżka kontynentalne posiadają także wygodny zagłówek. Sklep internetowy z meblami umożliwia również zakup wariantów, gdzie zagłówek jest szerszy od łóżka. Jednak najbardziej popularne są łóżka tapicerowane, w których zagłówek nie jest większy, aniżeli bryła mebla. Łóżko tapicerowane kontynentalne posiada masywną ramę, na który umieszczona jest dolna część mebla, wypełniona sprężynami. Powyżej natomiast znajduje się materac, czasami jest z dodatkową nakładką. Wynika to z podnoszenia komfortu snu. Dlatego osoby, którym zależy na wygodzie w czasie wypoczynku wybierają łóżka kontynentalne ze strony amdk.pl. Łóżka tapicerowane kontynentalne charakteryzują się stosunkowo dużą wielkością. Oczywiście na stronie amdk.pl dostępne są również mniejsze warianty. Większe łóżka nie zawsze sprawdzają się w przypadku niedużych pomieszczeń. Mogą prowadzić do optycznego pomniejszenia wnętrza.

Kiedy warto wybrać łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne najczęściej jest stosunkowo droższe aniżeli zwykłe łóżka drewniane lub tapicerowane. Sklep internetowy z meblami, taki jak AMDK pozwala na łatwe porównanie cen. Najczęściej jednak łóżko kontynentalne to wydatek około 2000 zł, choć dostępne są również małe modele w okolicach 1000 zł. Można także spotkać okazje cenowe na amdk.pl. Wówczas zakup łóżka może być jeszcze bardziej opłacalny. Różnice w cenach są jednak bardzo widoczne i zależą między innymi od rodzaju materaca, jakości materiału obiciowego, dodatkowych elementów dekoracyjnych, zastosowanego rodzaju podnośnika, a także ewentualnych nóżek. Jednak łóżko tapicerowane AMDK kontynentalne gwarantuje bardzo wysoki komfort spania. Dlatego zakup może stanowić idealną inwestycję w komfort oraz jakość snu.

Ekskluzywne łóżka kontynentalne

Dobrej jakości łóżko kontynentalne sprawia, że sypialnia wygląda bardzo ekskluzywnie oraz przytulnie. Jednak o ile w przypadku łóżek tradycyjnych nie ma problemu z zakupem prześcieradła lub wymiarów pościeli, o tyle w przypadku łóżek kontynentalnych nie zawsze można z łatwością dobrać pościele odpowiednich rozmiarach. Dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepu AMDK. Jednak decydując się na łóżko kontynentalne należy określić jakie wymiary będą najlepsze do sypialni. Należy zadbać o to, aby nawet w przypadku niewielkiej sypialni pozostała wystarczająca ilość miejsca, aby można było swobodnie się poruszać. Należy zwracać także uwagę na wysokość mebla, aby korzystanie z niego było wygodne. Następnie należy brać pod uwagę wysokość zagłówka, miękkość materiału, fakturę. Zagłówek jest bardzo ważny, na przykład kiedy lubimy czytać, korzystać z laptopa lub też oglądać telewizję. Dla wielu osób ważną kwestię stanowi także duży i wygodny pojemnik na pościel. Dzięki niemu łatwiej jest utrzymać porządek w sypialni, a także zapanować nad wszystkimi niezbędnymi przedmiotami.

Materiał zewnętrzny.