Rozmaitości

Licytacje komornicze zachodniopomorskie – oto co możesz na nich kupić!

InfoGdansk
1 marca, 2023

Poszukując sposobu na znalezienie nieruchomości w atrakcyjnych cenach, warto zainteresować się licytacjami komorniczymi. Są one organizowane w całym kraju i dotyczą mieszkań, domów, gruntów czy obiektów przemysłowych i handlowych, które zostały przejęte przez komornika w ramach egzekucji. Sprawdź, jak przystąpić do licytacji oraz dlaczego warto!

Licytacja komornicza – przebieg i najważniejsze formalności

Interesują Cię licytacje komornicze w zachodniopomorskim? Wystarczy, że zapoznasz się ze stale pojawiającymi się obwieszczeniami, w których znajdziesz informacje o:

  • terminie i miejscu, w jakim odbywać się będzie licytacja,
  • cenie wywoławczej nieruchomości (w pierwszym terminie wynosi ona 3/4 oszacowanej wartości rynkowej, w drugim spada do 2/3),
  • metrażu, lokalizacji i innych istotnych danych dotyczących nieruchomości.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do licytacji sprawdź księgę wieczystą i zawarte w niej kwestie dotyczące ewentualnych praw służebności czy użytkowania. Dowiedz się też, ile wynosi wadium. To rękojmia, która jest obowiązkowa do wpłaty, bez niej nie zostaniesz dopuszczony do udziału w licytacji.

Wygrałeś licytację? Oto co musisz zrobić!

Jeśli udało Ci się zaproponować najwyższą cenę za daną nieruchomość i wygrałeś licytację – nastąpi tak zwane przybicie, a postanowienie o przysądzeniu własności będzie stanowić podstawę do nabycia danej działki, domu, mieszkania czy innego obiektu. Co ważne, od otrzymania wezwania do zapłaty masz dwa tygodnie na uregulowanie płatności. Odliczona zostanie od niej zapłacona wcześniej kwota wadium. Możesz wydłużyć ten termin nawet do miesiąca,  składając stosowny wniosek. Pamiętaj, że niewywiązanie się z obowiązku terminowej zapłaty skutkuje utratą prawa do zakupu, a rękojmia przepada!

Weź udział w licytacji komorniczej i przekonaj się sam, jak przebiega ona w praktyce!

Każdy oferent zainteresowany inwestycją w dom, mieszkanie, działkę czy obiekt przemysłowy może spróbować swoich sił – sprawdź najnowsze licytacje komornicze w zachodniopomorskim i dowiedz się, czy znajdziesz wśród nich propozycję dla siebie!