Impreza już się odbyła

Imprezy

Kultury Sahelu, ich wierzenia i życie codzienne

InfoGdansk
14 stycznia, 2019

24 stycznia 2019 r. (czwartek) „Plama” Gdański Archipelag Kultury zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie z Marcinem Ochalem pt.: „Kultury Sahelu, ich wierzenia i życie codzienne na podstawie pracy w Czadzie wschodnim”. Opowie on m.in. o swojej pracy w obozie uchodźców na granicy Czadu i Sudanu, sugerowani odbiorcy spotkania: 15+. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!

Spotkanie podróżnicze w Klubie Osiedlowym PLAMA

„Mam 41 lat, pochodzę z Gdańska i z zawodu jestem pielęgniarzem medycyny tropikalnej (pasożytnictwo/parazytologia). W 1998 r. PRZESZEDŁEM Polskę z północy na południe, na odcinku Gdańsk –> Zakopane, a w 2000 r. z zachodu na wschód: Zgorzelec -> Ustrzyki Górne.

Pracowałem jako pielęgniarz w obozach dla uchodźców w Kosowie i Albanii, Czadzie Wschodnim, jak również wśród ludności Nuer w Sudanie Południowym oraz z plemionami Papuasów w Papui-Nowej Gwinei.

Doświadczenie, którym pragnę podzielić się jest wynikiem pracy w obozach dla uchodźców na pograniczu Czadu i Sudanu. Wraz z Polską Misją Medyczną oraz IRC (International Rescue Committee – Międzynarodowy Zespół ds. Pomocy) pracowałem w obozie Oure Cassoni, umożliwiając miejscowej populacji tysięcy uchodźców dostęp do opieki medycznej.

Pragnę podzielić się też szeroko pojętym krajoznawstwem i elementami etnologicznymi, oraz aspektami zdrowia i choroby, uwzględniając różnice kulturowe pacjentów, z którymi pracowałem w Bahai na pograniczu Czadu i Sudanu.

Zajmuję się też kampanią informacyjną dotyczącą kulturowości, rytuałów oraz mentalności plemion Nilo-Saharian oraz Bantu. Zapraszam na prezentacje zdjęć oraz przedmiotów z szeroko pojętej kultury Sahelu – obszaru leżącego wzdłuż południowych obrzeży Sahary, od Senegalu po Sudan, przez Somalię, Mauretanię, Mali, Niger, Czad oraz Erytreę.”

INFORMACJE
Kultury Sahelu, ich wierzenia i życie codzienne – spotkanie z Marcinem Ochalem
Klub Osiedlowy „Plama”;
Pilotów 11, 81-764 Gdańsk;
24 stycznia 2019 roku, godzina 18.00;
Wstęp wolny.