Impreza już się odbyła

Imprezy

Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie

InfoGdansk
30 września, 2018
Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie
Zdjęcie: Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie

„Zapraszam na opowieść o miesięcznej, kobiecej podróży do Gwatemali i Hondurasu, krajów uważanych za jedne z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Czy naprawdę aż strach się bać? Ameryka Centralna zachwyca, uzależnia, każe do siebie wracać i poznawać jej kolejne kraje, z których każdy jest troszeczkę inny, ale tak samo urokliwy.

Niezwykła podróż przez Honduras i Gwatemalę – spotkanie podróżnicze w Klubie Osiedlowym PLAMA

To miejsce, gdzie nowa rzeczywistość miesza się z pradawnym, majańskim światem. W Gwatemali rdzenni mieszkańcy stanowią prawie połowę liczby ludności. Honduras natomiast kojarzy się z reguły tylko ze smutnymi statystykami – a czy słyszeliście o bezkresie tamtejszej dżungli, górskim krajobrazie, bogatej przyrodzie i serdecznych ludziach?”
Tamara Kanecka

Tamara Kanecka-Brzóska – z zawodu inżynier geodezji, aktualnie na etacie w branży lotniczej. Życiowo – podróżniczka, najchętniej chciałaby zobaczyć cały świat oraz poznać jak najwięcej jego mieszkańców. Do tej pory odwiedziła ponad 40 krajów. Najbardziej zakochana jest w Azji i Ameryce Środkowej. Od 5 lat zapalona motocyklistka. Swoich sił próbuje również we wspinaczce skałkowej i wysokogórskiej, do tej pory zdobywając kilka 4 i 5-cio tysięczników. Miłośniczka autostopu oraz szeroko pojętego „bezplanu”. Członkini turystycznego klubu akademickiego AKK GDAKK oraz Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”.

INFORMACJE
Prelekcja podróżnicza w Klubie Osiedlowym PLAMA;
ul. Pilotów 11, 80-001 Gdańsk;
18 października 2018, godz. 18.00;
Wstęp wolny.