Rozmaitości

Jaki skład powinna mieć dobra karma dla psa

InfoGdansk
1 listopada, 2022

Dieta jest czynnikiem, który w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie. Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy wszystkich innych zwierząt i powinniśmy dostosowywać pokarm do ich potrzeb. Niewątpliwie nasz pies bardzo ucieszy się z resztek po naszym obiedzie, czy własnej kromki chleba, ale tak naprawdę co powinno znajdować się w składzie dobrej karmy dla psów?

Dobra karma dla psa – nie tylko mięso

Kiedy patrzymy na psy, to wydawać by się mogło, że głównym składnikiem ich diety powinno być mięso, jednak to nie do końca prawda. Zbilansowany psi posiłek powinien składać się w połowie z warzyw, a w połowie z mięsa, dlatego też w karmie dla naszego pupila powinny znajdować się oba te składniki. Plusem będzie dodatkowa porcja witamin i minerałów, jednak z odrobiną chęci możemy sami wzbogadzić posiłek naszych podopiecznych.

Karmę możemy wymieszać z porcją gotowanych warzyw, surowym mięsem i jakąś formą tłuszczu – na przykład olejem lub oliwą, dzięki temu będziemy mieć pewność, że pies dostał jedzenie ze wszystkimi potrzebnymi mu mikroelementami.

Jednak jeśli potrzebujecie prostszych rozwiązań, to najlepsze karmy dla psów ze sklepowych półek również pozwolą waszym psom cieszyć się długim i dostatnim życiem!

Sucha karma dla psa – dla jakich psów się nada?

Sucha karma sprawdzi się dobrze w większości przypadków, niezależnie od rozmiaru psa. Czynnikiem, który może mieć znaczenie podczas wyboru między suchą i mokrą karmą może być wiek naszego pupila.
Młode psy mogą bardzo łapczywie podchodzić do jedzenia, szczególnie jeśli zostały przygarnięte ze schroniska lub wychowywane były w stresujących warunkach. Wtedy powinniśmy poszukać sposobów jak spowolnić proces jedzenia.

Tak samo starsze psy mogę mieć problemy z gryzieniem suchej karmy, na przykład przez braki w uzębieniu.

Natomiast pamiętajmy o tym, że dobre jedzenia dla psa powinno zawierać w sobie dodatkowe witaminy (A, D, E3) i dodatki zootechniczne, takie jak stabilizator flory jelitowej.

Mokra karma dla psów – skład i zalety

Ten rodzaj jedzenia dla psów jest zazwyczaj złożony w większości z mięsa, dlatego będzie dobrym uzupełnieniem diety naszych podopiecznych. Tego typu karmę możemy dostać w formie puszek, saszetek czy pasztecików, których możemy użyć także w zabawkach dla zwierząt. Jednym z popularnych rozwiązań są maty do lizania, które spowalniają proces jedzenia i wymagają od psa większego wysiłku podczas spożywania posiłku. Dzięki temu nasz pupil jest zajęty przez kilka lub nawet kilkanaście minut!

Aby znaleźć najlepszą karmę dla psów i akcesoria idealne dla Twojego zwierzęcia, polecamy sklep zoologiczny Kiwizoo – w swojej ofercie ma wszystko co jest potrzebne nowym i doświadczonym właścicielom. Poza szerokim wyborem jedzenia dla psów mają także wyposażenie dla kotów, gryzoni i ptaków. Dzięki temu możesz zaopatrzyć wszystkie swoje zwierzęta w to czego potrzebują za jednym zamachem!
Nie czekaj, spraw swoim zwierzakom radość, aby mogły wieść zdrowe i spokojne życie razem z całą rodziną.

Materiał zewnętrzny.

Komentarze
  • dobra karma powinna mieć mięsny skład ;) my się trzymamy tej zasady i wybieramy karmę Empirę bo ona ma dużo mięsa i to mięsa dobrej jakości
    12 kwietnia, 2023