Impreza już się odbyła

Imprezy

III Mistrzostwa Pomorza w wyścigach drezyn ręcznych w Kościerzynie

InfoGdansk
10 września, 2018

Już po raz trzeci serdecznie zapraszamy do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie na Mistrzostwa Pomorza w wyścigach drezyn ręcznych. 14 września do Kościerzyny zawitają drezyny napędzane siłą mięśni. Większość posłuży do rekreacyjnych przejażdżek na terenie Muzeum, zaś jedna zostanie poddana ciężkim próbom podczas licznych konkurencji jazdy na czas i precyzję.

Drezynowy konkurs w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Uczestnicy zawodów będą mieli okazję zwiedzić stałą ekspozycję taboru kolejowego, ruchomą makietę oraz wystawy czasowe.

Zawody odbędą się w czterech kategoriach: I – szkoły podstawowe (IV-VI klasa), II – szkoły podstawowe (VII-VIII i gimnazjum), III szkoły średnie, IV – open.

Zgłaszanie drużyn w dniu zawodów w godzinach 9.30-11.00, rozpoczęcie o 11.30, zakończenie o 14.00, Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o 14.30. Trzy najlepsze osady z każdej kategorii otrzymają puchary i nagrody.

W trakcie imprezy będzie można otrzymać również kolejny element okolicznościowych puzzli na 100-lecie Niepodległości.

Organizatorem zawodów Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. W ciekawych zbiorach tej placówki 47 pojazdów szynowych, w tym aż 17 zabytkowych parowozów. Unikatem wagon kolejki z zakopiańskiej Gubałówki, skład elektryczny EW90-12 czy też wąskotorowy pług odśnieżny. W budynku parowozowni z 1929 roku kolejowe makiety i sporo zabytkowego sprzętu.

INFORMACJE
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
ul. Towarowa 7, 83-400 Kościerzyna
Impreza w dniu 14 września 2018 r.
muzeumkolejnictwa.com.pl