Szukając dobrej lokalizacji na organizację konferencji, szkolenia czy też biznesowego spotkania warto wziąć pod uwagę obszary nieco oddalone od trójmiejskiej aglomeracji.
Pomorski region też oferuje ciekawe i atrakcyjne możliwości. Bliskość autostrady i drogi krajowej nr 91 czyni dojazd łatwym i wygodnym, walorem takiego wyboru jest również cisza i spokój, o które raczej trudno w przestrzeni zatłoczonych i turystycznie popularnych miast.
Hotel Zamek Gniew -gwarancja udanej konferencji firmowej
Jedną z najciekawszych możliwości konferencyjnych oferuje kompleks Hotel Zamek Gniew, który działa w przestrzeni średniowiecznej twierdzy Zakonu Krzyżackiego.
Forteca strzegła jednej z najważniejszych przepraw wiślanych, odgrywała więc ważną rolę w funkcjonowaniu państwa zakonnego.
Po zakończeniu wojny trzynastoletniej Gniew wraz z całym Pomorzem Gdańskim został włączony w granice Królestwa Polskiego. Znaczenie okolicy docenił szwedzki król Gustaw Adolf, którego wojska w 1626 roku zajęły niemal całe Pomorze Gdańskie. Pod Gniewiem rozegrała się kilkudniowa bitwa między armią szwedzką a wojskami Rzeczypospolitej, zaciekłe starcie nie przyniosło rozstrzygnięcia.
W zamku gniewskim rezydował też starosta Jan Sobieski, który jako hetman i władca Rzeczypospolitej przeszedł do historii jako jeden z najwybitniejszych wodzów XVII-wiecznej Europy.
Szukając hotelu na organizację konferencji w pomorskim warto więc wziąć pod uwagę:
https://www.zamek-gniew.pl/biznes/konferencje_i_szkolenia
Gniewski kompleks gwarantuje spotkanie z fascynującymi wątkami historii, jednak przed wszystkim za wyborem tej lokalizacji przemawia jakość hotelowej oferty, konferencyjne zaplecze oraz zaangażowanie i profesjonalizm obsługi.
Opisywane centrum konferencyjne oferuje dostęp do 10 sal o zróżnicowanej wielkości. Wszystkie bez wyjątku dysponują nowoczesnym wyposażeniem zapewniającym przeprowadzanie konferencji na najwyższym poziomie.
W sali 20-osobowej przeprowadzić można kameralne spotkanie, czy też szkolenie firmowe, natomiast zaaranżowana w zadaszonym dziedzińcu Sala Królewska oferuje przestrzeń dla grup liczących do 400 uczestników! Do wnętrza tej sali może nawet wjechać samochód osobowy, zadaszony i wypełniony historycznym klimatem dziedziniec świetnie nadaje się do organizacji koncertów, targów oraz pokazów mody.
Na konferencyjne potrzeby zaproponować też można specjalny namiot eventowy.
Firmowi goście skorzystać też mogą z oferty noclegowej Hotelu Rycerskiego, Pałacu Marysieńki i zamkowego wnętrza.
Opisywany kompleks hotelowy dysponuje też świetnie rozbudowanym zapleczem restauracyjnym. W Pałacu Marysieńki działa nastrojowa kawiarnia, a w Hotelu Rycerskim można podsumować konferencję przyjęciem dla grupy liczącej do 200 uczestników.
Atrakcje w gniewskim hotelu i okolicach
Gniewski zespół hotelowy zapewnia więc żywy kontakt z historią, konferencyjnych gości może na przykład powitać honorowa salwa armatnia, w pamięci z pewnością zapisze się koncert nieszporów gregoriańskich odśpiewany przy nastrojowo migoczących świecach. Do tego propozycja zwiedzania gotyckiego zamku oraz możliwość organizacji rejsu gondolą po wodach wiślanych. Warto też przespacerować się promenadą, z której doskonale widać unikatową gniewską zabudowę, malowniczą dolinę Wisły, a nawet położony po drugiej stronie rzeki Kwidzyn – miejscowość o fascynującej historii i ciekawych walorach turystycznych.
Rozrywkowych możliwości też nie brakuje, goście chwalą hotelową kręgielnię, ściankę wspinaczkową oraz możliwość przeprowadzenia bilardowych rozgrywek.
Atrakcje hotelu i jego najbliższego otoczenia dają więc szerokie możliwości ciekawego wykorzystania czasu. Przygodę z historią i przyrodniczą tematyką oferuje też nieco dalsza okolica. Warto przypomnieć – Gniew leży na obszarze Kociewia, zatem regionu obfitującego w zabytki i walory przyrodnicze.
W Pelplinie zobaczyć można monumentalną katedrę z jednym z największych ołtarzy w Europie. W działającym w tej miejscowości Muzeum Diecezjalnym znajduje się Biblia Gutenberga – unikat wydawniczy na światową skalę. Ciekawie też w Tczewie, gdzie warto zapoznać się z pamiętającymi średniowiecze zabytkami oraz XIX-wiecznym mostem kolejowym brawurowo przerzuconym nad szeroko rozlaną wstęgą Wisły.
Grodzisko Owidz zaprasza w świat słowiańskiej mitologii, a Arboretum w Wirtach gwarantuje niezapomnianą wędrówkę przez bogactwo egzotycznej przyrody. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają piesze i kajakowe szlaki Borów Tucholskich.
W podsumowaniu można więc napisać tylko jedno. Opisywany kompleks – idealny hotel na konferencje w pomorskim.