Impreza już się odbyła

Informacje

„Gdańskie Miniatury” – poznaj style architektoniczne

InfoGdansk
23 listopada, 2016

W Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 odebrać można drugą część bezpłatnej książki ze zbiorem gier miejskich „Gdańskie Miniatury. Style architektoniczne w Gdańsku”.

W opracowaniu 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. Idąc szlakami z książki poznajemy style architektoniczne Gdańska, ciekawe uliczki, zaułki i budynki. Publikacja dostępna jest w IKM do wyczerpania nakładu.

Projekt „Gdańskie Miniatury” Instytutu Kultury Miejskiej

W ramach projektu edukacyjnego „Gdańskie Miniatury” Instytut Kultury Miejskiej po raz drugi wydał zbiór gier miejskich „Style architektoniczne w Gdańsku”. W publikacji przedstawione są zabytki z okresu romańskiego, gotyku, renesansu i manieryzmu, baroku, rokoko i klasycyzmu, eklektyzmu i neostylów, a także budowle z okresu modernizmu i socrealizmu.

Książkę szczególnie polecana dzieciom i młodzieży. Spora część nakładu trafi do szkolnych klas i bibliotek. Zainteresowane szkoły zapraszamy też do odbioru bezpłatnych egzemplarzy w Instytucie Kultury Miejskiej.

Podczas lektury odwiedzamy m.in.: Zamczysko położone na Starym Mieście, gdzie Kanał Raduni wpada do Motławy, poznajemy pojęcia, takie jak absyda, refektarz, krenelaż, lukarna czy łęk. Czytamy o popularnych zabytkach, takich jak kościół Mariacki, Brama Chlebnicka, Baszta Jacek czy Łabędź, również o Kamienicy Schlieffów, Czirenbergów-Frederów czy Domu Opatów Pelplińskich.

Książka jest grą miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział z mapką danej trasy, aktualnymi fotografiami przedstawianych obiektów i scenariusz zawierający historię, ciekawostki dotyczące przedstawianych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz. Pytania w quizie skonstruowane są w taki sposób aby można było na nie odpowiedzieć tylko po osobistym odwiedzeniu danego miejsca.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt:
Anna Urbańczyk – koordynatorka projektu
anna.urbanczyk@ikm@gda.pl
tel. 58 760 72 16
www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl