Rozmaitości

Gdańsk – miasto kultury – gdzie się wybrać w Gdańsku?

InfoGdansk
13 marca, 2024

Gdańsk należy do tych polskich miast, w których praktycznie nie da się nudzić. Jeśli jesteście tu jako turyści już któryś raz, widzieliście Muzeum Narodowe, Westerplatte i ulicę Mariacką to może warto wybrać się do jednej z wielu świetnych placówek kulturalnych. Poznajcie niektóre z nich.

Gdańsk zaprasza na wycieczkę

Wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić Gdańsk musimy poinformować, że w naszym tekście niestety musimy dokonać wyboru. Nie da się bowiem w krótkim artykule opisać każdą placówkę kulturalną w mieście. Jest ich naprawdę dużo. Zapewne wielu z Was umiałoby do tej listy dopisać jeszcze inne propozycje.

Na zwiedzanie Gdańska zaprasza Czytelników naszej strony Hotel Gdańsk Boutique znajdujący się w samym centrum stolicy Pomorza. A więc sprawdźmy co warto tu zobaczyć.

Kilka ciekawych instytucji kultury w Gdańsku

  • Wszystkim, których interesuje sztuka współczesna zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. Znajduje się ono w Śródmieściu, w zabytkowym budynku dawnej łaźni miejskiej. Odbywają się tu różnego rodzaju wystawy, koncerty, seanse filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Warto zawczasu zapoznać się z repertuarem, aby znaleźć coś interesującego dla siebie.
  • Gdańska Galeria Miejska to kolejna placówka zapraszająca na wystawy i spotkania ze sztuką. Gdańska Galeria Miejska ma kilka oddziałów w różnych punktach miasta. Także w Internecie prezentuje bieżące propozycje.
  • Gdański Teatr Szekspirowski. Sam budynek teatru to niezłe dzieło sztuki architektonicznej. Wbrew nazwie prezentuje nie tylko dzieła najsłynniejszego angielskiego dramatopisarza. Jednakże do najsłynniejszych cyklicznych imprez należą Lato z Szekspirem i Festiwal Szekspirowski.
  • Muzeum Gdańska – spacer po wielu różnych oddziałach pozwoli Wam zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami na temat historii miasta, jego najciekawszych zabytków i najsłynniejszych mieszkańców.

Nocleg w centrum Gdańska

Jeśli obejrzycie już wszystkie ciekawe wystawy, zażyjecie koncertu na żywo lub spędzicie wieczór w teatrze to na wypoczynek zaprasza Was Hotel Gdańsk Boutique. Mieści się on w samym centrum miasta, dzięki czemu nie będziecie musieli tracić czasu na dojazdy do ciekawych instytucji.