Imprezy

André Rieu w Ergo Arenie

InfoGdansk
19 maja, 2023

Za niespełna miesiąc (7 czerwca) w przestronnej hali Ergo Arena wystąpi André Rieu,wybitny wirtuoz skrzypiec, dzięki któremu poważniejsze odmiany muzycznej sztuki trafiły pod przysłowiowe strzechy.

Koncert odbędzie się w ramach World Tour 2023. Gdańsk otworzy polski etap tej trasy, André Rieu wystąpi też w Łodzi, Krakowie i Gliwicach.

Koncert André Rieu w Ergo Arenie

Poniżej informacje ze strony Ergo Arena.

W sprzedaży są również specjalne bilety VIP do lóż ERGO ARENY w cenie 690 zł/szt. Bilet uwzględnia:

dedykowane wejście (C3) i obsługę hostess,
poczęstunek w formie bufetu szwedzkiego z zimnymi przekąskami, daniami gorącymi, barem sałatkowym oraz kącikiem deserowym z kawą i herbatą,
open bar z napojami bezalkoholowymi,
lampkę wina,

Bilety zamawiać można on-line pod adresem vip@ergoarena.pl.

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM.

Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że ten koncert zaliczany jest do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem. Parking dedykowany gościom ERGO ARENY zaznaczony jest na mapce.

Parkujących zachęcamy do korzystania z aplikacji ePark, która umożliwia szybką i sprawną realizację płatności za parking z auta.

André Rieu – od skromnych początków do światowej sławy

Holenderski artysta urodził się w 1949 roku w Maastricht w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat, a edukację podsumował studiami w prestiżowych konserwatoriach muzycznych w Maastricht i Brukseli.

Początki były rzeczywiście skromne, młody André Rieu pierwsze pieniądze zarobił jako wakacyjny sprzedawca paliw we Francji. Jako dwudziestokilkuletni młodzieniec zamierzał otworzyć pizzerię z ofertą o nazewnictwie nawiązującym do muzycznej tematyki.

André Rieu oprócz talentów muzycznych wykazał się też wspaniałymi uzdolnieniami lingwistycznymi, bo płynnie posługuje się językiem niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, limburskim, radzi sobie też z łaciną, a nawet starożytną greką!

Muzyczne powołanie wzięło ostatecznie górę, w 1979 roku André Rieu rozpoczął aktywność artystyczną, od samego początku jego fascynacje muzyczne kierowały się w stronę twórczości Johanna Straussa.
Kilkanaście lat później artysta założył Johann Strauss Orchestra, która początkowo liczyła 12 muzyków, obecnie w zależności od koncertowych potrzeb składa się z od 60 do 150 artystów.

Skrzypek proponuje lekką klasykę, walce, muzykę filmową i operową oraz piosenki popowe w asyście towarzyszącej artyście orkiestry.
Jego trasy koncertowe przyciągają po kilkaset tysięcy uczestników, zatem cieszą się popularnością na poziomie najbardziej znanych gwiazd popu i rocka.

Zobacz też – Jak wybrać meble do kawiarni?

Koncertom towarzyszy wspaniała oprawa wizualna z wykorzystaniem efektownych kostiumów i ekranami z projekcjami świetnie pasującymi do wykonywanej muzyki.

W trakcie koncertów André Rieu płynnie przechodzi z roli solisty do dyrygenta i na odwrót, z wielką łatwością i swobodą angażuje też publiczność w przebieg koncertu, zatem imprezy z jego udziałem zmieniają się w artystyczne widowiska o wielkiej dynamice i rozmachu.

Stąd też wielki sukces artystyczny, płyty z muzyką tego wybitnego skrzypka sprzedały się w ilości ponad 40 mln egzemplarzy, a jego filmy w popularnym serwisie YouTube zyskały ponad miliard wyświetleń.

INFORMACJE
Koncert André Rieu w Ergo Arenie;
Plac Dwóch Miast 1, 81-731 Sopot;
Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk;
7 czerwca 2023, godz. 19:30;
https://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/andre-rieu-2023/