Rozmaitości

Access Bars® – czym jest dotyk, który dodaje energii?

InfoGdansk
2 grudnia, 2023

Wielu specjalistów szuka medycznych oraz pozamedycznych sposobów na zmianę samopoczucia człowieka. Czasem relaksacyjny masaż nie wystarczy, by odprężyć ciało i umysł. Są jednak techniki z nurtu Access, które skutecznie pozwalają osiągnąć pełnię harmonię i równowagę wewnętrzną.

To, jak wielki wpływ na samopoczucie może mieć zwykły dotyk ludzkich rąk, jest wręcz trudne do pojęcia. Dlatego warto to przeżyć. Już ponad 30 lat dowiedziono, że delikatne uciskane określonych miejsc na głowie może być nie tylko odprężające, ale głęboko uspokajające, zwiększać koncentrację, jakość snu, redukować napięcia i bóle, wewnętrzny niepokój, minimalizować rozdrażnienie.

Co to jest Access Bars®?

Metoda, która łączy w sobie masaż z terapią jest innowacyjnym podejściem do holistycznego działania na organizm oraz zmysły człowieka. Pod tą nazwą kryje się zabieg, który polega na delikatnym dotykaniu określonych punktów na głowie.
W trakcie około godzinnej sesji z certyfikowanym terapeutą osoba poddana zabiegowi znajduje się w pozycji leżącej, wygodnej, odprężającej wszystkie najbardziej napięte mięśnie ciała. Osoba wykonująca Access Bars® siedzi tuż obok pacjenta i dotyka aż 32 różnych punktów głowy – zawsze tych samych, odpowiadających za określone odczucia, napięcia, doznania i emocje.
Twórcy metody Access Bars® dowiedli, że dotyk ten wywołuje rozładowanie elektromagnetyczne, które nie jest procesem widocznym, ale bywa różnie odczuwany przez osoby poddane sesji. Dla niektórych jest to silne rozluźnienie mięśni czy inne odczucia fizyczne, a są i tacy, którzy mają napływ nietypowych myśli czy wspomnień.

Jaki efekt wywołuje Access Bars®

Rozładowanie wszelkiego rodzaju napięć to pojęcie dość ogólne. Każdy z 32 punktów na głowie odpowiada za inne negatywne odczucia kumulujące się w ludzkiej świadomości, które wymagają odblokowania. Są to m. in. lęk, frustracja, wypalenie zawodowe, stres, zła jakość snu, czyli wszystko to, co pogarsza samopoczucie, samoocenę, obniża chęć do życia.

Dzięki Access Bars® już po pierwszej sesji widoczne efekty to między innymi:

  • ogólne odprężenie i zrelaksowanie,
  • obniżenie napięcia w mięśniach,
  • redukcja bólów,
  • lepszy sen,
  • wzrost koncentracji,
  • zwiększenie kreatywności,
  • lepsza wydajność w codziennych czynnościach…

…i wiele, wiele innych. Co ciekawe, większość tych pozytywnych efektów zauważają także dzieci i młodzież, dla których Access Bars® także jest dedykowane. Rodzice mogą przeszkolić się z wykonywania tego „masażu”, by w domowym zaciszu, integrując się ze swoim dzieckiem, wspólnie pracować nad polepszeniem jakości życia osoby nieletniej. Zabieg jest dedykowany wszystkim nie tylko pod kątem wieku, ale także płci. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni sięgają po to rozwiązanie.

Badania prowadzone stale nad Access Bars® wskazują, że natychmiastowa redukcja stresu już po pierwszym zabiegu widoczna jest u ponad 70% osób poddanych terapii.

Natural Flow – tu doświadczysz lepszej jakości życia

Access Bars® to zabieg, który z ogromną skutecznością od lat wykonuje Maja Lesińska – znana i uwielbiana w Gdańsku terapeutka i szamanka. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi na wielu płaszczyznach przekłada się na realizowane zabiegi i szkolenia. Maja to ekspertka nie tylko od Access Bars®, ale też Access Consciousness® czy Access Energetic Facelift®.

Z rąk Mai – i to dosłownie – nie tylko otrzymasz pomoc dla siebie w postaci wybranego zabiegu, ale także zaczerpniesz wiedzy w postaci szkolenia, by pracować np. z dzieckiem. Kurs Access Bars® zajmuje jeden pełny dzień roboczy, a owoce z tej nauki będziesz zbierać latami.

Szkolenia w Natural Flow, jak i indywidualne sesje, ustalane są w dogodnych dla kursantów terminach i odbywają się stacjonarnie nie tylko w Gdańsku, ale w innych polskich miastach: Sopocie, Wrocławiu, Krakowie czy w wielu nadmorskich ośrodkach. Bieżące terminy i szczegóły publikowane są na natural-flow.pl.