Walka o szczupłą sylwetkę nie musi być wyzwaniem, jeśli w procesie tym wesprzemy się zabiegami kosmetologicznymi. Jedną z takich procedur jest kriolipoliza. Ten nieustannie zdobywający popularność zabieg coraz częściej pojawia się w ofertach gabinetów kosmetycznych. Czy jest on skuteczny? Jakie efekty można osiągnąć, decydując się na jego przeprowadzenie? Czym charakteryzują się urządzenia do kriolipolizy i na co zwracać wagę przy ich zakupie?
Jak działają urządzenia do kriolipolizy?
Urządzenia do kriolipolizy są projektowane tak, by umożliwiały zredukowanie poziomu tkanki tłuszczowej i trwale wyszczuplały określone części ciała. Służą także do efektywnej walki z cellulitem — usuwają niepożądany efekt pomarańczowej skórki i ujędrniają. Z ich pomocą można wyszczuplić zarówno brzuch, biodra czy uda, jak i nieco mniejsze obszary: łydki czy wybrane partie w okolicy karku. Urządzenia do kriolipolizy wyposażone są w jedną lub więcej głowic zabiegowych, które przykłada się do ciała pacjenta w obszarach, które mają zostać wyszczuplone.
Aplikatory emitują niskie temperatury z zakresu od 0 do minus kilkunastu stopni Celsjusza. Poddana ich działaniu tkanka tłuszczowa ulega uszkodzeniu — zostaje wymrożona, obumierające komórki są przemieszczane do układu limfatycznego, a następnie usuwane przez organizm. Przez cały czas trwania zabiegu stosuje się środki ochronne, które zapobiegają powstawaniu odmrożeń i redukują ryzyko powikłań. Czas trwania procedury nie może być ani zbyt długi, ani zbyt krótki, zwykle wynosi około godziny. Głowice zabiegowe urządzenia do kriolipolizy pokryte są specjalną membraną, pozwalającą unikać uszkodzeń skóry. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, jeśli oczywiście zostanie prawidłowo przeprowadzony, a w przypadku pacjentki nie stwierdzono przeciwwskazań do jego wykonania.
Czy kriolipoliza jest skuteczna?
W niektórych przypadkach wykonanie kriolipolizy może przyczynić się do zredukowania tkanki tłuszczowej o nawet 45% jej grubości Zabiegi można powtarzać, należy jednak pamiętać, że finalne ich rezultaty będziemy mogli zaobserwować dopiero po upływie 6 tygodni od ostatniej sesji. Należy także pamiętać, że w kwestii trwałości efektów nie bez znaczenia pozostaje prowadzony przez pacjentkę styl życia. W celu utrzymania rezultatów należy wdrożyć zbilansowaną dietę i zadbać o aktywność fizyczną.
Jakie urządzenie do kriolipolizy do salonu kosmetycznego?
Na rynku można znaleźć różnorodne modele urządzeń do kriolipolizy, jednak nie wszystkie będą równie funkcjonalne i skuteczne. Warto uważne przyjrzeć się parametrom technicznym deklarowanym przez producenta. Ciekawą propozycją będą przede wszystkim te urządzenia, które umożliwiają korzystanie z więcej niż jednej technologii wyszczuplania — dzięki temu zadziałasz kompleksowo i uzyskać szybsze i lepsze rezultaty zabiegów. Zwróć także uwagę na liczbę głowic. Im więcej aplikatorów, tym szybciej przebiegać będzie praca urządzenia do kriolipolizy. Upewnij się także, że sprzedawca sprzętu dostarcza komplet dokumentacji oraz materiały szkoleniowe dla danego typu urządzenia, także że ono same objęte jest stosowną gwarancją.