Rozmaitości

Dobre instrumenty stomatologiczne – jak je rozpoznać? Podpowiadamy

InfoGdansk
27 lipca, 2022

Na wyposażenie gabinetu dentystycznego składa się wiele elementów, a jedną z najważniejszych jego części są podstawowe instrumenty stomatologiczne. Mimo rozwoju nowych technologii, nadal pozostają niezastąpione na niemal każdym etapie leczenia pacjenta. Co najważniejsze, niezależnie od Twojej specjalizacji, zdecydowanie przydadzą Ci się na co dzień. Jakie instrumenty warto mieć w swojej placówce? Jak znaleźć najlepsze? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Podstawowe instrumenty stomatologiczne, czyli jakie?

Grupa instrumentów stomatologicznych jest dość obszerna. Dzieli się je na kilka kategorii i choć Twój gabinet może świadczyć usługi konkretnej specjalizacji, dobrze jest mieć pod ręką narzędzia z każdej z nich. Wyróżnia się przede wszystkim:

– narzędzia diagnostyczne, służące do przeprowadzania podstawowego badania, np. pincety, zgłębniki, lusterka,

– narzędzia do profilaktyki, przydatne do scalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego, np. kirety,

– instrumenty endodontyczne, niezbędne podczas leczenia kanałowego, np. upychadła kanałowe, ekskawatory czy pincety mikrochirurgiczne,

– narzędzia do wypełnień, które pomagają w opracowaniu ubytków, np. nakładacze i upychadła,

– instrumenty ekstrakcyjne, przydatne podczas zabiegów chirurgicznych związanych z usuwaniem zębów, np. luksatory, kleszcze i dźwignie korzeniowe.

Instrumenty stomatologiczne występują w różnych rozmiarach i wariantach.

Jak rozpoznać dobre instrumenty stomatologiczne?

Praca w gabinecie stomatologicznym jest przede wszystkim związana z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pacjentowi. Dlatego też, jako specjalista musisz mieć całkowitą pewność, że wybrane przez Ciebie instrumenty stomatologiczne są wygodne w użytkowaniu i umożliwiają Ci swobodne ruchy podczas każdego zabiegu, nawet diagnostycznego. Rynek oferuje mnóstwo narzędzi – skąd zatem wiedzieć, które są najlepsze? Przede wszystkim dobre instrumenty wyróżniają się estetyką i elegancją, a także wybitną jakością. Duże znaczenie ma także materiał, z jakiego zostały wykonane. Jeśli wybierzesz niezbędne narzędzia np. z e-sklepu https://molarr.pl/pl/150-instrumenty-stomatologiczne, to możesz mieć pewność, że zostały wyprodukowane z bezpiecznej dla pacjenta stali nierdzewnej chirurgicznej. Oznacza to także możliwość, a zarazem konieczność ich dezynfekcji i sterylizacji po każdym użyciu.

Znajdź odpowiedniego dostawcę

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego to Twoja wizytówka, dlatego musisz zadbać o to, by także niewielkie jego elementy, czyli instrumenty stomatologiczne, świetnie się prezentowały i były po prostu niezawodne. To ważne dla jakości świadczonych przez Ciebie usług i zdrowia pacjenta. Jak znaleźć najlepsze narzędzia? Zwróć uwagę na opinie kolegów po fachu. Te pozostają jednoznaczne – godne zaufania produkty znajdziesz właśnie w sklepie Molarr.