Impreza już się odbyła

Imprezy

40. Jubileuszowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2021

InfoGdansk
22 lutego, 2021

Wspomniany w tytule festiwal jest największym tego rodzaju wydarzeniem w Europie, biorą w nim udział największe gwiazdy szant i piosenki żeglarskiej, ponadto odbywają się wystawy, spotkania, prezentacje i premiery.

W dniu 28 lutego odbędzie się relacja online z gdyńskiego Muzeum Marynarki Wojennej, placówka zaprasza do udziału w transmisji na muzealnym kanałach Facebook oraz YouTube.

W niedzielne popołudnie zapraszamy Państwa na spotkanie z morskimi opowieściami z pokładów wielkich żaglowców. Usłyszycie Państwo opowieści o ciężkiej pracy, żeglarskiej przygodzie, męskiej przyjaźni i hulankach w portowych tawernach. Ukryte pirackie skarby, szaleńcze pościgi, morskie bitwy zawładną naszą piękną krainą w te lutowe popołudnie.

Smaczku temu koncertowi doda fakt, że będzie odbywał się w dwóch oddalonych od siebie o 617 kilometrów lokalizacjach. Dzięki fantastycznej futurystycznej technologii łączyć się z Wami będziemy z Gdyni oraz Krakowa. A najszybsze na świecie łącza internetowe o ponadprzeciętnej przepustowości będą łączyć te bratnie miasta i wykonawców wielką wstęgą żeglarskiej przyjaźni.

PROGRAM

28 lutego (niedziela) Muzeum Marynarki Wojennej
godz. 12.00 – 13.00 koncert dla dzieci
wystąpi zespół Zejman i Garkumpel

godz. 14.00 – 15.00 koncert szanty klasycznej „SAMOTNA FREGATA”
wystąpi Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

godz. 17.00 – 22.00 koncert finałowy „NA POKŁADACH ŻAGLOWCÓW”
wystąpią m. in.: Atlantyda, Formacja, Mietek Folk, Perły i Łotry, Sąsiedzi, Trzy Majtki, Grzegorz Tyszkiewicz, Własny Port

INFORMACJE
40. Jubileuszowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2021;
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni;
www.facebook.com/MuzeumMW