Rozmaitości

Znajdź najlepszych pracowników spoza kraju: korzyści z rekrutacji pracowników z zagranicy

InfoGdansk
8 maja, 2023

W ciągu ostatnich lat pracodawcy z Polski coraz częściej szukają pracowników z zagranicy, aby wzmocnić siłę roboczą swoich firm. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają pracownicy pochodzący z Ameryki Południowej. Agencja pośrednictwa pracy za granicą Worksol oferuje pomoc w procesie rekrutacji i zatrudniania takich pracowników. Skorzystanie z ich potencjału może przynieść wiele korzyści dla firmy.

Zalety zatrudnienia pracowników z Ameryki Południowej w Polsce

Pracownicy z Ameryki Południowej poszukują zatrudnienia w Polsce z kilku powodów. Jednym z kluczowych jest chęć poprawy swojego statusu społecznego, ponieważ w wielu krajach Ameryki Południowej panuje wysokie bezrobocie oraz ciężkie warunki życia i bieda. Polska jest jednym z krajów, do których coraz chętniej kierują swoje poszukiwania pracy, przede wszystkim ze względu na bliskość kulturową, w tym religijną, jak również z powodu polskich korzeni lub znajomości osób o polskim pochodzeniu. Pracownicy ci szukają stabilnego zatrudnienia, spokojnej pracy i możliwości oszczędzania pieniędzy na przyszłość. Często decydują się również na przeprowadzkę z rodziną, by rozpocząć nowy etap życia w Polsce.

Kompleksowa pomoc profesjonalnej agencji rekrutacyjnej.

Aby skutecznie pozyskać pracowników z Kolumbii, Brazylii czy Meksyku ważne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia oraz znajomości przepisów regulujących ten proces. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonej agencji, która pomoże w procesie rekrutacji i selekcji kandydatów. Worksol to jedno z takich biur pośrednictwa pracy, które specjalizuje się w rekrutowaniu pracowników z zagranicy, w tym z Ameryki Południowej, Azji i Europy Wschodniej. Współpraca z takim partnerem przyspieszy proces rekrutacji oraz legalizacji pobytu pracowników zagranicznych w Polsce.

Dlaczego warto zatrudniać osoby z Ameryki Południowej?

Zatrudnienie pracowników z Ameryki Południowej w Polsce ma wiele korzyści. Po pierwsze, tacy pracownicy są bardzo pracowici i lojalni wobec swojego pracodawcy, co sprawia, że chętnie zostają z nim na dłużej. Ponadto, z powodu dużej odległości od swojego kraju, rzadko wracają tam na odwiedziny, skupiając się w pełni na pracy i budowaniu swojej pozycji zawodowej. Zdarza się, że z czasem do Polski sprowadzają się całe rodziny, by móc żyć razem i poprawić swój status społeczny.

Pracownicy z Ameryki Południowej oferują różnorodny zakres umiejętności, od pracowników fizycznych po wykwalifikowanych specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem w sektorze przemysłowym, m.in. naftowym, stoczniowym, meblarskim czy mięsnym. Ponadto, wśród kandydatów znajdują się specjaliści z dziedziny programowania i innych obszarów IT. Aby znaleźć odpowiedniego kandydata, kluczowe jest przeprowadzenie dokładnej rekrutacji na miejscu, zapewniającej, że do Polski trafiają tylko wykwalifikowani i wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Adaptacja pracowników kluczem do owocnej współpracy.

Proces adaptacji pracowników z Brazylii i innych krajów Ameryki Południowej w Polsce jest ułatwiony ze względu na niewielkie różnice kulturowe w zakresie religii. Polacy i obywatele Ameryki Południowej to katolicy, co ułatwia im aklimatyzację i nawiązanie kontaktów z innymi pracownikami. Dodatkowo obecność hiszpańskojęzycznego koordynatora pomaga przełamać bariery językowe na miejscu pracy, co pozytywnie wpływa na wydajność i jakość pracy.

Dowiedz się więcej o zatrudnieniu pracowników z Ameryki Południowej na stronie internetowej Worksol

Jeśli potrzebujesz zaufanych i solidnych pracowników, to warto rozważyć zatrudnienie kandydatów z Ameryki Południowej. Jako pośrednik pracy za granicą, oferujemy pomoc w rekrutacji i legalnym zatrudnieniu dla:

Na stronie internetowej biura pośrednictwa pracy Worksol można znaleźć więcej informacji o cechach charakterystycznych tej grupy kandydatów oraz o korzyściach i sposobie ich zatrudnienia. Zespół Worksol składa się z ekspertów w dziedzinie rekrutacji pracowników z zagranicy. Zachęcamy do skontaktowania się z przedstawicielem agencji, aby poznać szczegóły potencjalnej współpracy.