Impreza już się odbyła

Informacje

Miniatury Komiksowe w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie

InfoGdansk
26 maja, 2020
Zdjęcie: MIniatury Komiksowe w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne formuła wystawy jest nietypowa, bo komiksowe prace są prezentowane przez szybę foyer wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej. Z drugiej strony przekonać się można o nośności sztuki i jej odporności na niespodziewane bariery czy ograniczenia.

Na wystawie prace twórców związanych z Gdańskim Klubem Fantastyki

Wystawa powstała między innymi dzięki zaangażowaniu Jana Platy-Przechlewskiego – redaktora naczelnego miesięcznika „Informator” Gdańskiego Klubu Fantastyki. Za szybą foyer zobaczyć można prace cenionych twórców związanych z tym zasłużonym stowarzyszeniem: Tomasza Meringa, Agaty Plank, Pauliny Śliwy czy też Grzegorza Szczepaniaka.

Prezentowane prace całkiem ciekawie oddziałują na wejherowskich przechodniów i spacerowiczów. Wcześniej pozytywnie przyjęto hasło „BĘDZIE DOBRZE” umieszczone w foyer na początku epidemiologicznych zaostrzeń.

Stowarzyszenie Gdański Klub Fantastyki działa od połowy lat 80-tych i jest jednym z najstarszych i najbardziej aktywnych takich klubów w Polsce.

Redagowany w GFK „Informator” jest też najdłużej bez przerwy wydawanym fanzinem fantastycznym w kraju. Klub zajmuje się popularyzacją fantastyki, organizacją spotkań, promocją młodych pisarzy i twórczą aktywizacją młodzieży.

Wystawa prac komiksowych do 3 czerwca 2020 roku.

INFORMACJE
Miniatury Komiksowe w Filharmonii Kaszubskiej;
ul. Sobieskiego 255, 84-200 Wejherowo;
Wystawa do 3 czerwca 2020 r.