Rozmaitości

Kurtki przejściowe męskie na wiosnę – czym różnią się od modeli jesiennych? Wyjaśniamy

InfoGdansk
11 kwietnia, 2023

Kurtki przejściowe, które nosimy wiosną i jesienią, to zazwyczaj ramoneski, parki, kurtki pikowane. Chociaż wiosną pogoda jest nieprzewidywalna, bo śnieg może spaść nawet w marcu, przyjął się podział na cieplejsze jesienne kurtki i nieco lżejsze wiosenne. Warto znać kilka zasad, które pomogą Ci wybrać odpowiednią kurtkę tej wiosny!

Kurtki przejściowe męskie – różnica w grubości materiału

Charakterystyczną cechą, która wyróżnia kurtkę wiosenną męską, jest przede wszystkim cienki materiał. Takie kurtki są lekkie – zazwyczaj narzuca się je na T-shirt lub cienką bluzę. W roli wiosennej kurtki najlepiej sprawdzają się np. modele jeansowe i skórzane, które mają dopasowany krój. Częstym wyborem jest także wiatrówka, która jest nieco luźniejsza, i równie cienka. Najlepiej wybierać kurtki wiosenne z naturalnych materiałów jak bawełna czy skóra. Kurtki jesienne są z kolei grubsze – mają np. wypełnienie z syntetycznego puchu i często są zrobione ze sztucznych, nieprzemakalnych materiałów.

 

Wiatrówka męska na wiosnę

Kurtki przejściowe męskie – dodatkowe futerko, kożuch

Kurtka męska na wiosnę kojarzy się cienką wiatrówką lub bomberką, która mogłaby zastąpić grubszą bluzę. Takie kurtki różnią się od modeli jesiennych, które często poza dodatkowym ociepleniem mają takie elementy jak kożuch obszyty wokół kołnierza, rękawów, a często też wokół kaptura. Te modele są najlepsze na chłodne dni, podczas słonecznej wiosennej pogody będą źle wyglądać w połączeniu z cienkimi spodniami i lekkim obuwiem. W sklepach odzieżowych możesz jednak trafić na parki albo kurtki pilotki, czyli kurtki przejściowe męskie z futerkiem.

 

Cienka męska bomberka

Kurtki przejściowe męskie – czy istnieje uniwersalny wybór?

Kurtka przejściowa męska z kapturem, która nie jest zbyt gruba, ale jednocześnie ma na tyle luźny krój, że można się pod nią ubrać na cebulkę”, będzie stanowić pewien kompromis. W chłodniejszym okresie, gdy będzie doskwierać Ci mroźny wiatr lub deszcz, bardzo przydatny okaże się kaptur, który w kryzysowych momentach zastąpi czapkę. Z kolei cienki materiał i luźny krój pozwolą Ci na ubranie kilku warstw. Kiedy się ociepli, po prostu pozbędziesz się jednej warstwy! W takim wypadku warto też wybierać kurtki w jasnych kolorach, bo mniej nagrzewają się na słońcu.

Na rynku jest mnóstwo modeli męskich kurtek przejściowych – trudno się w tym wszystkim połapać! Najważniejsze, abyś pamiętał – nie sugeruj się kalendarzową porą roku, a raczej prognozą pogody – to do niej powinieneś dopasować swoje codzienne stylówki!