Imprezy

Katarzyna Bonda w Forum Gdańsk

InfoGdansk
18 marca, 2024

Forum Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Katarzyną Bondą – jedną z najpopularniejszych i najchętniej czytanych polskich pisarek XXI stulecia.

W trakcie spotkania odbędzie się premiera książki „Krew w piach”, której fabuła oparta jest na faktach i dotyczy działalności wyjątkowo bezwzględnego przestępcy.

Spotkanie będzie połączone ze sprzedażą książek.

Najnowsza książka Katarzyny Bondy

Szukały miłości. Znalazły śmierć.
Miał hipnotyzujące oczy i ujmującą aparycję. Wysoki, barczysty, zawsze dobrze ubrany. Życie z nim było niekończącą się bajką. Miał apetyt na wszystko i rozbuchane ambicje. Kochały go młode dziewczyny i ich dojrzałe matki, nieszczęśliwe mężatki i poważne urzędniczki. Mężczyzna idealny. Spełnienie marzeń.

Randka z diabłem. Gdy Wanda Rudecka poznała Adama Szulca, nie szukała miłości, a wspólnika. To miał być pewny interes, który pozwoli stanąć na nogi. Szybko jednak uległa komplementom i plany biznesowe zamieniła na planowanie ślubu. Wspólną przyszłość z nadmorskim casanovą projektowały w tym czasie również Justyna Świeczka, Zofia Miłkowska, Olga Basicz, Katarzyna Iwanowska i Dominika Woźniak. Niektóre z nich za tę miłość zapłaciły życiem.

Powieść kryminalna na kanwie prawdziwych wydarzeń.
Jednocześnie potrafił prowadzić kilkanaście romansów. Większość z nich trwała latami. Przynajmniej trzy z kobiet, z którymi sypiał, zginęły. Zabijał z zimną krwią chwilę po tym, jak wcześniej czule całował. Mordował bez hamulców i poczucia winy. I choć 14 czerwca 2023 roku pierwowzór Adama Szulca został skazany na dożywocie, sprawa „Krwawego Tulipana” wciąż kryje w sobie wiele tajemnic.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Katarzyna Bonda – królowa polskiego kryminału

Spotkanie z Katarzyną Bondą będzie więc wydarzeniem sporego formatu, które z pewnością zainteresuje trójmiejskich miłośników kryminalnej literatury.

Twórczość Katarzyny Bondy od lat przyciąga uwagę czytelników z kraju i zza granicy. Jej książki sprzedały się w ilości ponad 3 mln egzemplarzy i otrzymały wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.
Książki popularnej pisarki są również dostępne w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, na przykład w Bibliotece Manhattan, Bibliotece Oliwskiej, Bibliotece pod Żółwiem i wielu innych oddziałach.
Pierwsza książka Katarzyny Bondy ukazała się w 2007 roku i otworzyła rozbudowany cykl dotyczący policyjnego psychologa Huberta Meyera. W tym cyklu ukazało się dziesięć części.
Potem pojawiły się kolejne serie: „Cztery Żywioły Saszy Załuskiej”, „Wiara, Nadzieja, Miłość” czy też cykl z detektywem Jakubem Sobieskim.

Zobacz też – Masaż: Klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia

Czytelników przyciąga wartko prowadzona i wciągająco budowana akcja, do tego mroczna, trudna i odnosząca się do aktualnych realiów tematyka oraz lokalizacja akcji w doskonale kojarzonych miejscowościach i regionach.
Akcja książki „Pochłaniacz” rozgrywa się na przykład w trójmiejskich plenerach i przypomina o nadal pamiętanych aferach i pozostających w cieniu ukrycia postaciach.

Katarzyna Bonda podejmuje również problematykę z nurtu non-fiction, w tej formule napisała dokumentalno-reportażowe opracowanie „Polskie morderczynie”, a przy współpracy z dr. Bogdanem Lachem – „Zbrodnię niedoskonałą” oraz „Motyw ukryty”.
Na tym nie koniec, autorka chętnie dzieli się bogatą pisarską wiedzą i doświadczeniem, czego przykładem jej nowatorskie opracowanie „Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania”.

Spotkanie z pisarką zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

INFORMACJE
Spotkanie z pisarką Katarzyną Bondą w Forum Gdańsk;
Premiera książki „Krew w piach”;
Mostek w Forum Gdańsk;
18 kwietnia o godz. 18:00;
Wstęp wolny.