Impreza już się odbyła

Imprezy

Jarmark Wdzydzki w Skansenie

InfoGdansk
8 lipca, 2019

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna, która odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Tradycyjnie – od 1973 r. – dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca.
Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza jak i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.

Wielki Jarmark we wdzydzkim skansenie

Na 22-ha terenie Muzeum odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Na Jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też, w atmosferze tego święta, smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

W programie:
– kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej
– koncerty muzyki dawnej, tradycyjnej i folkowej
– występy zespołów folklorystycznych
– pokazy i warsztaty sztuki ludowej, dawnych rzemiosł i zawodów
– przysmaki kuchni regionalnych z wielu zakątków Europy
– gry, zabawy i konkursy

Zapraszamy!

INFORMACJE
46 Jarmark Wdzydzki;
Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich
ul. T. i I. Gulgowskich 68, 83-406 Wdzydze Kiszewskie;
20-21 lipca 2019 r.