Rozmaitości

Jak znaleźć dobry leasing w Gdańsku? | poradnik

InfoGdansk
14 września, 2022

Leasing w Gdańsku może być dobrym pomysłem na finansowanie rozwoju własnej działalności. Prowadzisz biznes w Gdańsku lub współpracujesz tutaj z kontrahentami? Skorzystaj z naszego praktycznego poradnika: leasing Gdańsk- gdzie znaleźć najtańszy? Gdańsk to nie tylko perła architektury ale również biznesowe centrum północy Polski.

Leasing w Gdańsku- kto może skorzystać?

Wśród części przedsiębiorców czasami pokutuje przekonanie, że leasing w Gdańsku jest zarezerwowany dla dużych firm czy korporacji. To błąd. W Gdańsku z leasingu może skorzystać osoba indywidualna, zagraniczna korporacja lub osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.

Kto najczęściej w Gdańsku korzysta z leasingu? Zapytaliśmy ekspertów z Rydzowski Leasing:

,,Przedsiębiorczość w Gdańsku i całym Trójmieście jest bardzo rozwinięta. Szczególnie mowa tutaj o sektorze usług związanych z turystyką: restauracje, hotele, pensjonaty czy punkty rozrywkowe. Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie formą leasingu wśród działalności gospodarczych, które zatrudniają do 20 osób. A więc małe gdańskie firmy, aktywnie stawiają na finansowanie w leasingu”.

Jak zauważają eksperci, znaczną grupą odbiorców leasingowego finansowania w Gdańsku są mali i średni przedsiębiorcy.

Co można wziąć w leasing w Gdańsku?

Teraz przechodzimy do kolejnej ważnej kwestii- co można leasingować w Gdańsku? Obecnie leasing to szeroka oferta finansowania, więc o konkretne przedmioty zapytamy specjalistów ds. leasingu z zespołu Rydzowski Leasing.

W Gdańsku można leasingować:

samochody dostawcze i ciężarowe
ciągniki siodłowe wraz z naczepami
instalacje fotowoltaiczne
wyposażenie biur, hoteli i restauracji, na przykład profesjonalne piece gastronomiczne czy ekspresy kawowe
maszyny i sprzęty medyczne
sprzęt IT
wózki widłowe czy maszyny rolnicze.
To najpopularniejsze przedmioty, które w Gdańsku są finansowane w leasingu.

Gdańsk leasing samochodu

Oczywiście nie możemy zapominać o niekwestionowanym liderze polskiej branży leasingowej: czyli leasingu samochodu osobowego w Gdańsku.

Jak wynika z corocznych raportów: zarówno w Gdańsku jak i w całej Polsce, najczęściej leasingowanym przedmiotem jest samochód osobowy. Przedsiębiorcy korzystają z możliwości wrzucenia raty leasingowej w koszty i regularnym odświeżaniu własnej floty.

Czy trudno jest uzyskać leasing na samochód osobowy w Gdańsku? Nie, na przykład w Rydzowski Leasing finansowanie samochodu osobowego można uzyskać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

Dostępne formy leasingu w Gdańsku

Nie wszyscy również zdają sobie sprawę z kilku wariantów leasingu. Podstawowy podział to:

leasing finansowy
leasing operacyjny
leasing zwrotny.

Leasing finansowy pozwala przedsiębiorcy dokonywać odpisów amortyzacyjnych, zaś w przypadku leasingu operacyjnego cały koszt raty leasingowej może stanowić koszty uzyskania przychodu dla Leasingobiorcy. Leasing zwrotny, jak sama nazwa mówi, polega na sprzedaży przedmiotu do banku lub firmy leasingowej, która następnie pobiera od nas raty leasingowe za użytkowanie przedmiotu tej operacji. Dzięki temu przedsiębiorca, jest w stanie uwolnić swoją gotówkę bez faktycznej utraty przedmiotu leasingu.

Od czego zależy koszt leasingu w Gdańsku?

Koszt leasingu w Gdańsku jest uzależniony od przedmiotu leasingu. Leasingodawcy stosują różne oprocentowanie i marże na leasing pojazdów a zupełnie inne stawki proponują na leasing maszyn w Gdańsku.
W dalszej kolejności na koszt finansowania wpływa wybrana forma leasingu, czas umowy, wpłata początkowa i wysokość kwoty wykupu.
Nie bez znaczenia jest również historia kredytowa i leasingowa danego przedsiębiorcy. Ci, którzy dbają o swoją finansową renomę mogą liczyć na lepsze warunki.

Jak szukać dobrego i taniego leasingu?

Teraz zajmijmy się jedną z najważniejszych kwestii: jak znaleźć odpowiedni dla siebie leasing w Gdańsku? Po pierwsze musimy zorientować się wstępnie w kosztach by znać punkt wyjścia. Dlatego warto na początek skorzystać z kalkulatora leasingu. Na pewno bardzo dobrym pomysłem jest porównanie kilku propozycji finansowania. Poleganie tylko na jednej ofercie od naszego opiekuna, z banku w którym mamy firmowy rachunek- nie jest najlepszym wyjściem.
By mieć czyste sumienie co do racjonalnych wydatków: warto sprawdzić co najmniej pięć ofert gdańskiego leasingu.

Gdzie wziąć leasing w Gdańsku?

W Gdańsku mamy naprawdę wiele opcji leasingu. Jak działa poszukiwanie odpowiedniej oferty finansowania, opowiedzieli nam specjaliści Rydzowski Leasing Gdańsk:

,,W Rydzowski Leasing to my dla Klienta poszukujemy najlepszej opcji. Przede wszystkim sprawdzamy oferty różnych banków i firm leasingowych. Klient otrzymuje co najmniej kilka różnych ofert, które są skonfigurowane według wymagań danego przedsiębiorcy. Wtedy wspólnie możemy podjąć decyzję, kto sfinansuje rozwój naszej firmy.”

Leasing Gdańsk- o tym warto pamiętać

Leasingując sprzęt w Gdańsku trzeba pamiętać, że Leasingodawca będzie wymagał pełnego ubezpieczenia. W przypadku samochodu będzie to co najmniej pakiet OC i AC.

Warto wiedzieć, że również w przypadku leasingu samochodów z pewnością ofertę finansowania otrzymamy już w salonie lub u dealera. Jednak często te oferty nie są konkurencyjne a dodatkowo obarczone wyższymi opłatami na przykład za wymagane ubezpieczenie.

Ostatnią kwestią, którą warto poruszyć, jest wpływ WIBORu na wysokość rat leasingowych. W większości przypadków przedsiębiorcy korzystają ze zmiennej stopy oprocentowania, jednak w obecnej sytuacji warto zastanowić się na skorzystaniem z bardziej przewidywalnej opcji- czyli leasingu w formie stałej stopy oprocentowania.