Rozmaitości

Co to klawiatura mechaniczna? Czym się różni od klasycznej klawiatury do komputera?

InfoGdansk
28 sierpnia, 2022

Z komputera korzystamy na co dzień – w pracy czy też w domu. Nieodłączną częścią tego sprzętu jest klawiatura, która ma także wiele oblicz. Coraz popularniejsze stają się klawiatury mechaniczne, które znajdują coraz szersze grono wielbicieli. Jednak czym różnią się od klasycznych, membranowych klawiatur do których jesteśmy tak przyzwyczajeni?

Klasyczna klawiatura, a klawiatura mechaniczna

Klawiatury membranowe to standard w większości komputerów przenośnych, ale także większość modeli do komputerów stacjonarnych jest tego rodzaju.

Ich klawisze są cichsze i nie są aż tak masywne – to wynika z konstrukcji przełączników pod klawiszami, jednak są także mniej trwałe od klawiatur mechanicznych. Badania pokazują, że jedna klawiatura mechaniczna jest w stanie przeżyć dziesięciokrotnie więcej wciśnięć niż klawiatura membranowa. Jednak ta trwałość nie jest aż tak odczuwalna przy normalnym użytkowaniu. Nie powinna być ona wyznacznikiem dla ludzi, którzy w domu korzystają z komputera w ograniczonym czasie i spędzają go głównie na oglądaniu filmów i seriali, czy po prostu przeglądaniu Internetu.

Kiedy więc powinniśmy zastanowić się nad kupnem klawiatury mechanicznej?

Dla graczy i pisarzy

Klawiatury mechaniczne to produkt skierowany głównie do graczy, którzy w trakcie rozgrywki wykorzystują klawiaturę znacznie intensywniej niż podczas normalnego korzystania z komputera – stąd wiele modeli ma podświetlenie RGB i design ewidentnie wskazujący na wsparcie dla gier.
Jednak jest cała gama zawodów, która również skorzystała ze zwiększonej wytrzymałości klawiatur mechanicznych, a mianowicie ludzie piszący długie teksty.

Pisarze, dziennikarze, copywriterzy – wiele osób z tych branż zdecydowało się na zmianę klawiatury na mechaniczną ze względu na ich wygodę i wytrzymałość.
Ten typ sprzętu jest bardziej zbliżony do maszyny do pisania, przez co odczucia są zupełnie inne niż podczas pracy na klawiaturze membranowej.

Dźwięk jest tutaj kwestią dyskusyjną – są ludzie, którzy uwielbiają dość głośne klikanie klawiatur mechanicznych, a dla innych osób jest to aspekt nie do przeskoczenia.

Jednym z modeli, które są wybierane ze względu na dźwięk jest Azio MK Hue Blue, dostępny pod linkiem https://maxsklep.pl/63-azio-mk-hue-blue-niebieska-klawiatura-mechaniczna
W wersji niebieskiej i czerwonej idealnie wpasuje się do każdego wnętrza, a wyjątkowy prosty, ale elegancki design z pewnością przykuwa wzrok!

Reszta asortymentu dostępna jest na stronie https://maxsklep.pl/3-klawiatury – zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Wysoka jakość produktów w niskiej cenie

Jako eksperci https://maxsklep.pl/ zależy nam na tym, aby każdy klient był zadowolony z zakupów, dlatego dbamy o każdy szczegół i zapewniamy sprzęt z najwyższej półki. Z chęcią odpowiemy na wasze pytania związane z naszą ofertą i pomożemy dobrać sprzęt idealny do waszej sytuacji. W naszym asortymencie znajdziecie komputery, tablety, akcesoria, a także oprogramowanie i wiele innych, zapraszamy do zakupów!

Materiał zewnętrzny.