Impreza już się odbyła

Imprezy

Wernisaż wystawy: Stanisław Olesiejuk „Struktura czasoprzestrzeni”

InfoGdansk
27 lutego, 2019

„Plama” Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Stanisława Olesiejuka pod tytułem „Struktura czasoprzestrzeni”, który odbędzie się 14 marca, w czwartek, o godz. 18.00 przy ul. Pilotów 11 na gdańskiej Zaspie.

Wystawa malarstwa Stanisława Olesiejuka w gdańskiej Plamie

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 15 z 25 prac powstałych w ramach cyklu w drugiej połowie 2016 roku, wykonanych techniką pastelu olejnego. W swoich pracach artysta rozwiązuje strukturę koloru, waloru i faktury, operując ograniczoną paletą – kolorystyka jest monochromatyczna, od intensywnej bieli do czerni, z mocnym akcentem starego złota lub srebra.

Stanisław Olesiejuk – ur. 17.11.1956 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida i Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczeń Mariana Stelmasika, Ryszarda Winiarskiego, Koji Kamoji, Maksymiliana Snocha, Bogumiła Zagajewskiego. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Mariana Stelmasika obronił w 1983 roku. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym olejnym, pastelu, gwaszu, rysunku i grafice warsztatowej. Zrealizował 71 wystaw indywidualnych i wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych. Będzie to 75 wystawa indywidualna i 24 indywidualna w jego ukochanym Gdańsku.

INFORMACJE
„Struktura czasoprzestrzeni” – wernisaż wystawy Stanisława Olesiejuka;
Plama Gdański Archipelag Kultury;
ul. Pilotów 11, 80 – 460 Gdańsk;
14 marca 2019 r., godz. 18.00;
Wstęp wolny.