Informacje

Jakie dodatki męskie wybrać do stylizacji? Oto propozycje marki Lavard!

InfoGdansk
4 maja, 2021

Moda męska coraz częściej jest przedmiotem zainteresowania i swoistym hobby wielu panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Zawdzięczamy to szerokiej dostępności materiałów, upowszechnianiu się różnych krojów oraz dodatków. Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach.

Panowie śmielej sięgają po niedoceniane wcześniej elementy ubioru oraz łączą desenie i kolory. Istotne znaczenie dla zaistniałej sytuacji ma upowszechnianie się wpisów o modzie męskiej, które są szerokim wachlarzem pomysłów. Aktualnie wielkie znaczenie mają dodatki. To dzięki nim zestaw smart casualowy lub biznesowy jest efektowny i elegancki. Najważniejsze z nich to poszetka oraz szelki i pasek. Przyjrzyjmy się dodatkom, które pojawią się w niejednej męskiej kolekcji w tym sezonie.

Dodatkiem, który zdobi wszystkie eleganckie i formalne stylizacje krawat. Zanim uzyskał swoją aktualną formę był militarną chustą wiązaną pod szyją. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Aktualnie występuje w kilku rodzajach, które mają znaczący wpływ na jego formalność. Kluczową rolę pełni materiał i jego wzór. Wyróżniamy kilka szerokości krawatów, które są mierzone w najszerszym punkcie. Występują krawaty jedwabne oraz te z mikrofibry. Oryginalności nadają im wiązania, wśród których wymienić należy 3 podstawowe. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najpopularniejszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Niemniej ciekawy jest typ „prosty”, który tworzy rozpoznawalną łezkę poniżej węzła.

Wielu Panów zamiennie z krawatem używa muszek, które przywodzą na myśl najbardziej eleganckie stylizacje. Jest ona obowiązkowym elementem stylu white tie oraz black tie. Współcześnie jest noszona znacznie częściej niż w duecie z frakiem i smokingiem. Muszka opanowała stylizacje weselne w połączeniu z garniturem, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i chinosami. Można śmiało stwierdzić, że muszka przeżywa swój renesans. Dzieli się na modele eleganckie, ręcznie wiązane oraz te mniej formalne, np. w oryginalny wzór. Obecnie łamie stereotypy swojego wizytowego przeznaczenia. Świetnie wygląda w zestawach z białą koszulą i szelkami.

W okolicy zdominowanej przez krawat lub muchę znajduje się także poszetka. Czym ona właściwie jest i dlaczego mylona jest z brustaszą? Ta druga, czyli brustasza to mała kieszonka marynarki, znajdująca się na lewej piersi oraz przeznaczona do noszenia poszetki. Jej główną rolą jest funkcja ozdobna. Często błędnie wkładany jest do niej kwiat, który prawidłowo powinien się znajdować się w butonierce. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w wyraźny deseń oraz jasne kolory nadaje się do noszenia w dzień. Podczas najbardziej eleganckich okazji dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze codziennym lub biznesowym istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać tego samego wzoru oraz materiału. To ważne, aby nie dominować swojego ubioru „gryzącymi” się dodatkami.

Kolejnymi detalami ubioru męskiego, które noszą panowie są pasek oraz szelki. Są one swoimi zamiennikami, choć znacznie popularniejszy jest pasek. W większości męskich szaf króluje pasek. Jego rolą jest zdobić oraz podtrzymać spodnie w talii. Często ma charakter biżuterii, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji wytworności oraz luksusowego sznytu. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem są szelki. Można śmiało stwierdzić, że wracają do mody, ponieważ swój debiut miały wiele lat temu. Ich zastosowanie wiąże się przede wszystkim z innymi krojami spodni, które nie posiadały szlufek. Wyróżnia się szelki tworzące na plecach literę Y, a także te wykonane z gumy. Najczęściej noszone są z muszką. To zyskujący popularność trend, który może odmienić wizerunek eleganckiego mężczyzny. Warto je posiadać w swojej kolekcji.

Najciekawszym w ostatnich latach trendem są ozdobne skarpetki. Panowie nawet podczas najważniejszych okazji decydują się na urozmaicenie swojego ubioru w wyraziste akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od dowcipnych printów lub kontrastowych wzorów geometrycznych. Coraz modniejsze krótsze nogawki świetnie współgrają z kolorowymi skarpetkami. Odpowiednio odsłonięte mogą być nieoczywistym detalem w ubiorze smart casualowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się wyjątkowa i pozwala wyrażać siebie.

Lavard jest uznanym ambasadorem eleganckiej konfekcji męskiej. To firma darzona szacunkiem przez klientów. Marka Lavard stawia na modnych mężczyzn, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w swojej ofercie proponuje także liczne akcesoria, które wyróżniają się klasycznym sznytem. Oryginalne dodatki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie wiosennych stylizacji, którym nadadzą zupełnie innego wizerunku. Są również dobrym wyborem na prezent. Szafa szykownego mężczyzny z pewnością nie może się obyć bez klasycznego, skórzanego paska, wyrazistej i kolorowej poszetki czy komiksowych skarpet.