Rozmaitości

Jak wybrać odpowiedni model moskitiery na okno?

InfoGdansk
6 września, 2022

Jak wybrać odpowiedni model moskitiery na okno?

Zasłony w oknach odstraszają intruzów, nie zakłócając dopływu świeżego powietrza do domu. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli, które oferują zróżnicowane funkcjonalności. Sprawdź, jakie jest najlepsze rozwiązanie i jak wybrać idealny model dopasowany do okna oraz wymagań użytkownika.

Moskitiera okienna – najlepszy środek odstraszający owady

Moskitiera na okno Karnix to gęsta siatka, która zapobiega przenikaniu owadów. Często są wykonane z włókna szklanego lub PCV. Dzięki drobnej siateczce siatki te mogą zapobiegać przedostawaniu się owadów do domu. Moskitiery są zwykle instalowane na oknach lub drzwiach. Nie musisz go instalować na stałe. Na rynku jest wiele takich produktów, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Moskitiera chroni nas przed komarami!

Najpopularniejszą opcją jest samoprzylepna moskitiera. Być może jego popularność wynika z łatwości montażu bez użycia narzędzi. Te moskitiery można zamontować w dowolnym momencie: nie pozostawiają żadnych śladów, a klej łatwo się odkleja. Moskitiery samoprzylepne sprawdzają się również w wynajmowanych mieszkaniach. Można ją w każdej chwili usunąć, a na ramie nie pozostanie żaden ślad. Jednak w sytuacji, gdy na zewnątrz panują złe warunki atmosferyczne, te produkty mogą się zerwać, a pomieszczenie zostanie bez ochrony przed owadami.

Moskitiery do okien dachowych są podobne do opisanych powyżej samoprzylepnych. Wyposażone są w samoprzylepny rzep ułatwiający montaż. Oczywiście istnieją modele moskitier, które można zamontować na stałe. Jednak to rozwiązanie może być trochę problematyczne i dlatego o wiele częściej wybierane są opcje bezinwazyjne.

Najtrwalsza i najskuteczniejsza jest moskitiera ramkowa marki Karnix. Bezinwazyjny montaż, łatwość wkładania i zdejmowania oraz szczelność, dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu wymiarów do okna. Takie parametry sprawiają, że żaden komar czy pająk nie wejdzie nieproszony do naszego mieszkania. Szeroki wybór kolorów ramek moskitiery sprawia, że każdy będzie mógł wybrać odcień zbliżony do identycznego, jak rama okna.

Moskitiera na okno balkonowe

Ochrona okien balkonowych przed owadami nie jest taka łatwa. Na szczęście producenci opracowali wiele moskitier, które działają. Przed zakupem odpowiedniego rodzaju zasłon należy wziąć pod uwagę miejsce montażu, a nawet rodzaj ram okien balkonowych. Zdecyduj również, jak korzystać z moskitier.

W ciepłe dni i noce otwieranie okien jest normalne. Często właściciele balkonów latem otwierają na oścież drzwi i okna, aby wpuścić do pomieszczenia świeże powietrze. Niestety, owady nie siedzą bezczynnie, więc Twoje okna tarasowe zdecydowanie potrzebują moskitiery.

Na rynku jest dziś wiele takich produktów, ale warto zwrócić swoją uwagę w szczególności jeden rodzaj moskitier. To moskitiery plisowane, które są prawdopodobnie najwygodniejszą z dostępnych opcji. Chroni okna przez cały rok przed owadami, ale także takie rozwiązanie pozwala na złożenie zasłony i moskitiery osobno lub razem. Wszystko zależy od potrzeby.