Rozmaitości

Idealny wyjazd rodzinny: dlaczego Olandia to doskonały wybór?

InfoGdansk
1 marca, 2024

Masz dość zatłoczonych kurortów w górach, nad morzem i na Mazurach? Pora poznać piękną Wielkopolskę i Krainę 100 Jezior. To na tym malowniczym terenie, niedaleko Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, znajduje się Olandia. Ten kompleks wypoczynkowy przyciąga turystów magią historycznych zabudowań oraz piękną panoramą na jezioro i las. Przeczytaj ten artykuł, a przekonasz się, że warto tam zaplanować urlop.

Olandia – olenderskie klimaty nad wielkopolskim jeziorem

Olandia to nie tylko miejsce na mapie – to podróż w czasie do krainy osadników olenderskich, gdzie dawne dworki, spichlerze i wiatraki tworzą niepowtarzalny klimat. Apartamenty, urządzone w stylu olenderskiej zagrody, zapewniają nie tylko wygodę, ale i podróż w głąb historii, zachwycając swoim urokiem i niepowtarzalnym stylem. Sprawdź pod linkiem https://www.olandia.pl/noclegi, jak wyglądają pokoje noclegowe i zachwyć się panoramą na Jezioro Kuchenne i otaczający je las. Przeczytaj informacje o okolicznych atrakcjach i ofercie SPA w Olandii.

Olenderskie Smaki, kulinarne warsztaty i degustacje wina

Pobyt w Olandii to też okazja do posmakowania tradycyjnej olenderskiej i staropolskiej kuchni. Tutejsza restauracja Olenderskie Smaki dba o to, aby serwowane posiłki smakowały wszystkim gościom. Organizowane są też warsztaty pokazowe pieczenia chleba oraz wędzenia domowych wędlin. Co istotne, kucharze przyrządzają posiłki z ekologicznych produktów, pozyskanych od okolicznych gospodarzy. Do kompleksu Olandii należy też klimatyczna winiarnia z ofertą degustacji win, sprowadzonych z różnych stron świata. Co może być piękniejszego od wieczoru nad brzegiem jeziora, z kieliszkiem wina w ręku?

Odkryj piękno wielkopolskiej przyrody

Dla miłośników aktywnego wypoczynku kompleks Olandia to prawdziwy raj. Dookoła rozpościerają się trasy spacerowe i rowerowe, które zapraszają do odkrywania uroków okolicznej przyrody. A gdy letnie słońce wschodzi nad jeziorem, plaża i kąpielisko stają się idealnym miejscem na odprężenie i orzeźwienie. Na gości czeka też mini pole golfowe i kort tenisowy, oferując niezapomniane chwile rywalizacji i zabawy wśród malowniczych krajobrazów.

Wiesz już, dlaczego warto zaplanować relaks w Olandii. Sprawdź pod linkiem https://www.olandia.pl/ szczegóły oferty  i zarezerwuj pobyt. Bez względu na to, czy wolisz spokojną kontemplację natury czy aktywny wypoczynek, kompleks wypoczynkowy Olandia ma wszystko, czego dusza pragnie.