Impreza już się odbyła

Imprezy

Dzień św. Łucji. Spotkanie z Natalią Kołaczek w Nadbałtyckim Centrum Kultury

InfoGdansk
6 grudnia, 2020
Zdjęcie: Dzień św. Łucji. Spotkanie z Natalią Kołaczek w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

W jedną z grudniowych sobót rozproszymy zimowe ciemności spotkaniem z okazji szwedzkiego święta światła.

Porozmawiamy o tradycji i nowoczesności, o tym czy i jak obchody Dnia Świętej Łucji zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat.

Naszą przewodniczką po tym niezwykłym wydarzeniu będzie Natalia Kołaczek, autorka książki “I cóż, że ze Szwecji” oraz bloga Szwecjoblog.

Natalia Kołaczek od wielu lat zajmuje się tematyką Szwecji i jej mieszkańców

Rocznik ’89, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Skandynawistyki UAM, tłumaczka i lektorka języka szwedzkiego. Autorka książki „I cóż, że o Szwecji”. Ciałem najczęściej w poznańskim bloku, myślami wśród skandynawskich, malowanych na czerwono, drewnianych domków. Od 2013 roku prowadzi Szwecjoblog, gdzie serwuje zastrzyk ciekawostek o Szwecji, Szwedach i języku szwedzkim, literackich i filmowych rekomendacji oraz wspomnień z podróży. Miłośniczka kotów i Muminków. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy i śledzenia, co w Internecie piszczy.

Rozmowę poprowadzi Ewa Lewandowska – kierownik Sopoteki – Galerii Kultury Multimedialnej, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim i Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych ze specjalnością Animacja Kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od lat współorganizuje wydarzenia kulturalne na terenie Trójmiasta.

INFORMACJE
Dzień św. Łucji. Spotkanie z Natalią Kołaczek w Nadbałtyckim Centrum Kultury;
12 grudnia 2020 r., godz. 19.00
Wydarzenie w trybie online;
www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury