Impreza już się odbyła

Imprezy

Wernisaż wystawy „Wielokulturowe Pomorze”

InfoGdansk
28 stycznia, 2019

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na wystawę zbiorową „Wielokulturowe Pomorze”.

Na Pomorzu mieszka ponad 16 tysięcy cudzoziemców. To nasi sąsiedzi, koledzy z pracy, przyjaciele… Chętnie poznajemy ich zwyczaje i tradycje, ich kulturę. Nadbałtyckie Centrum Kultury jako instytucja, która dba o dialog międzykulturowy i integrację wszystkich mieszkańców pomaga zaprezentować potencjał artystyczny „nowych obywateli” podczas cyklu wydarzeń Wielokulturowe Pomorze.

Wielokulturowe Pomorze w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 30 prac o bardzo szerokiej tematyce, wykonanych w różnych technikach malarskich. Całość zostanie wzbogacona nagradzanymi fotografiami Marii Kamenskiej.

Artyści:

Rita Staszulonok: malarka, ilustratorka, scenografka, urodzona w Mińsku na Białorusi, gdzie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, na Białorusi oraz w Brazylii. W Polsce mieszka i tworzy od 2010 roku.

Mariia Kamenska: malarka i fotografka, z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania podróżniczka. Uczestniczka kursu fotografii w akademii Nikona. Jej zdjęcia regularnie biorą udział w międzynarodowych konkursach i wystawach. Jej prace malarskie uczestniczyły na licznych ekspozycjach w Kijowie. Od kilku lat mieszkanka Gdyni.

Corinna Kidoń: niemiecka malarka i poetka, od kilkunastu lat miłośniczka i mieszkanka Trójmiasta. Od 2007 roku jej obrazy można było oglądać na 25 autorskich wystawach. Wiele z jej prac to owoce długich peregrynacji po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej i Trójmieście. Od lat wciela w życie credo, że sztuka i artyzm stanowią bazę dla przyjemności.

Vasyl Netsko: pochodzi z zachodniej Ukrainy. Jest mistrzem rzemiosła ludowego i malarstwa i… kulturystyki. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie. Brał udział w wielu prestiżowych wystawach indywidualnych i grupowych oraz konkursach. W Polsce mieszka od roku 2015.

INFORMACJE
Wernisaż wystawy „Wielokulturowe Pomorze”;
7 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Galerii NCK – Ratuszu Staromiejskim, przy ul. Korzennej 33/35 w Gdańsku;
Wystawa czynna do 3 marca 2019, w godz. 10.00- 18.00;
Wstęp wolny.