Rozmaitości

Najbardziej atrakcyjne dzielnice Trójmiasta

InfoGdansk
3 kwietnia, 2023

Trójmiasto słynie z wielu atrakcyjnych dzielnic, jednak niektóre z nich cieszą się szczególną popularnością. Liczba mieszkańców tego rejonu nieustannie wzrasta, co podnosi popyt na apartamenty zlokalizowane w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie. Do najbardziej popularnych dzielnic należą te, które odznaczają się wysoko rozwiniętym zapleczem biznesowym, usługowym, handlowym, rekreacyjnym, kulturalnym oraz edukacyjnym. Wiele z nich zapewnia też bezpośredni dostęp do morza czy bardzo dobrą komunikację. Kwestie te mają znaczenie zwłaszcza dla firm zatrudniających pracowników, którym trzeba zorganizować odpowiednio wyposażone mieszkania w przystępnej lokalizacji.

Gdynia Śródmieście

Śródmieście jest centralną, a przy tym najbardziej reprezentacyjną częścią Gdyni. Dzielnica ta tętni życiem przez cały rok, a jej portowy charakter podkreśla nowoczesna przystań jachtowa oraz piaszczysta plaża miejska. W Śródmieściu znajduje się wiele atrakcji, w tym liczne instytucje naukowe, kulturalne czy rozrywkowe. Zabudowa tej dzielnicy jest dość kontrastowa, ponieważ łączy w sobie standardowe kamienice z nietypowymi domami narożnymi. Na terenie Śródmieścia znajduje się też sporo nowoczesnych inwestycji, włącznie z luksusowymi kompleksami apartamentów. Dzielnica należy ponadto do elitarnego grona Pomników Historii.

Gdańsk Jelitkowo

Jelitkowo to spokojna dzielnica, która wyróżnia się bardzo dobrą komunikacją z centrum Gdańska przy jednocześnie ograniczonym natężeniu ruchu samochodowego. Do jej zalet należy bliska dostępność morza. Jelitkowo odznacza się dużą ilością parków i zieleni, ze szczególnym wskazaniem na słynny Park Regana. Osiedla w tej dzielnicy zwracają uwagę nowoczesną architekturą, ze względu na obecność licznych kompleksów apartamentów i budynków wielokondygnacyjnych. W Jelitkowie nieustannie powstają nowe inwestycje, z których niektóre znajdują się bardzo blisko plaży oraz brzegów Zatoki Gdańskiej.

Gdańsk Przymorze

Przymorze do nadmorska dzielnica Gdańska, która znajduje się w północnej części tego miasta. Obecnie region jest podzielony na Przymorze Małe z przeważającymi niskimi zabudowami i domami jednorodzinnymi oraz Przymorze Wielkie, na terenie którego występują głownie wysokie bloki w postaci długich falowców. Rozwój tej części Gdańska jest bardzo dynamiczny, przez co każdego roku przybywa do niej coraz więcej osób. Przymorze posiada też wiele kompleksów biznesowych, co przyciąga przedsiębiorców z licznych branż. Dla firm bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest korporacyjny wynajem apartamentów w tej okolicy. Ich wysoki standard i kompletne wyposażenie sprawiają, że bardzo dobrze sprawdzają się przy relokacji pracowników. Bogatą bazę apartamentów do wynajęcia na przymorzu znajdziesz na stronie: https://bhrent.pl/.

Gdynia Orłowo

Orłowo to jedna z najpiękniejszych trójmiejskich dzielnic, będąca letniskową częścią Gdyni. Do jej największych zalet należy atrakcyjna lokalizacja. Orłowo graniczy z morzem, a w jego obrębie można znaleźć pasmo plaż, porośnięte lasem skarpy czy klimatyczne molo. Na zabudowę składają się przede wszystkim secesyjne kamienice oraz przedwojenne wille, które dzięki położeniu u podnóża klifu przywołują atmosferę dawnych kurortów nadmorskich. Gdynia Orłowo sąsiaduje też z rezerwatem przyrody oraz posiada słynną scenę letnią teatru miejskiego.

Gdańsk Oliwa

Oliwa od północy graniczy z Sopotem i jest jedną z najpopularniejszych dzielnic Gdańska. Na jej obszarze występują liczne muzea, a także kluby sportowe czy Uniwersytet Gdański. Dzielnica ta słynie też z Olivia Business Centre, czyli nowoczesnego centrum biznesowego i zarazem największego kompleksu biurowego w północnej Polsce. W jego okolicy również oferowany jest wynajem mieszkań dla firm, co ma szczególne znaczenie przy okazji różnych wydarzeń biznesowych, kulturalnych czy edukacyjnych. Olivia Business Centre udostępnia liczne centra konferencyjne, restauracje czy kawiarnie, a także klub fitness, punkt ładowania samochodów elektrycznych czy salon piękności. Przy samym centrum znajduje się też wiele miejsc parkingowych, w tym również podziemnych. W dzielnicy Gdańsk Oliwia występują ponadto liczne obiekty handlowe i usługowe.