Imprezy

Majówka 2023 w Hevelianum

InfoGdansk
28 kwietnia, 2023

Szkielety dinozaurów, seanse w mobilnym planetarium dla dzieci i dorosłych, uroczyste podniesienie flagi Polski i flagi Unii Europejskiej, zwierzaki cudaki na drukarkach 3D i nadmorskie terenówki przyrodnicze.

Hevelianum zaprasza już od 29 kwietnia do spędzenia majówki na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

Majówka w gdańskim Hevelianum

Co roku, w okresie wiosenno-letnim, na głównym placu Hevelianum, zwanym majdanem, pojawia się mobilne planetarium. Konstrukcja już stoi, co zwiastuje nadchodzącą majówkę, która w obu lokalizacjach Hevelianum będzie trwała od 29 kwietnia do 3 maja.

W tym czasie na Górze Gradowej interaktywne wystawy stałe będą otwarte dla zwiedzających codziennie od godz. 10:00 do 18:00. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wraz z opiekunami, będą mogły odwiedzić Kreatywny Plac Zabaw, gdzie na odkrycie czekają szkielety dinozaurów. W mobilnym planetarium do obejrzenia będzie naukowy seans „Explore”, o podróżach na Marsa i ludzkich odkryciach zmieniających świat, a na młodszych widzów czeka nowy, nieprezentowany dotąd w Hevelianum film „Magiczny globus”, którego główna bohaterka Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną…

1 maja o godz. 10:00 zostanie podniesiona flaga europejska upamiętniająca wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, a 2 maja o 12:00 – flaga państwowa z okazji Dnia Flagi. Obie uroczystości odbędą się przy maszcie na głównym placu Hevelianum, przy akompaniamencie carillonu mobilnego.

„Botaniczna Majówka” w Domu Zdrojowym

„Botaniczna majówka” to z kolei propozycja na spędzenie czasu w malowniczym otoczeniu Domu Zdrojowego, nadmorskiej filii Hevelianum.

Codziennie o godz. 10:00 przewodnik-biolog zabierze chętnych na spacer w poszukiwaniu sezonowych roślin o niezwykłych właściwościach. Natomiast dla spragnionych nowinek technologicznych czekają rodzinne warsztaty „Zwierzaki cudaki”. Drukarki 3D wydrukują nawet najbardziej niezwykłe modele zwierząt według pomysłu uczestników zajęć. Zwierzaka-cudaka będzie można zabrać do domu.

INFORMACJE
Majówka w gdańskim Hevelianum;
Hevelianówka na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym;
29 kwietnia – 3 maja
Szczegółowy program imprezy:
https://hevelianum.pl/newsy/hevelianowka/