Rozmaitości

Prezenty na święta 2021 – co najczęściej kupują Polacy?

InfoGdansk
15 listopada, 2021

Kiedy rok kalendarzowy chyli się ku końcowi, a za oknem temperatura coraz bardziej zbliża się do zera, w sklepach różnych branż rozpoczyna się seria wyprzedaży. Nic w tym dziwnego – kiedy Boże Narodzenie tuż za pasem, cała masa ludzi rozpoczyna poszukiwania idealnych prezentów dla swoich bliskich. Co warto wziąć pod uwagę, mając ściśle ograniczony budżet? Oto kilka propozycji.

Prezenty na święta do 100 zł

Dla wielu dalszych członków rodziny czy znajomych przygotowuje się drobne prezenty, których wartość nie przekracza 100, a nawet 50 złotych. Mogłoby się wydawać, że za taką kwotę nie sposób znaleźć trafionego i ciekawego prezentu, a jednak propozycji jest bardzo wiele. Pomysły na drobne prezenty na święta to między innymi kalendarz adwentowy z herbatą na każdy dzień albo cały zestaw herbaciany w ozdobnym woreczku, w którym znajduje się herbata oraz cytrynki zamknięte w szczelnym słoiczku. Inna propozycja to emaliowany kubek, najlepiej ze świątecznym wzorem i imieniem obdarowywanej nim osoby.

Chcąc znaleźć prezent na święta dla mężczyzny, poszukuje się czegoś innego niż zestawy herbaciane. Alternatywą mogą być belgijskie czekoladki w personalizowanym pudełku. Na opakowaniu widnieje wówczas nie tylko imię obdarowywanej osoby, ale i świąteczne ilustracje. Inną ciekawą propozycją na prezent świąteczny dla mężczyzny do 100 zł może być mały zestaw narzędzi precyzyjnych zamknięty w ozdobnym etui z zamkiem błyskawicznym. W zestawie znajduje się między innymi przedłużka i adapter do kluczy nasadowych, komplet nasadek, bity i śrubokręty.

Pomysły na prezent świąteczny do 200 zł

200 zł to częsty budżet na prezenty świąteczne dla najbliższych. Co można kupić za taką kwotę? Między innymi zestaw owocowych konfitur z alkoholem. Przetwory te produkowane są w Belgii z najlepszych owoców sprowadzanych z całej Europy. Ich eleganckie, personalizowane opakowanie dodatkowo podkreśli wartość prezentu. Innym pomysłem, który będzie odpowiedni zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, jest drewniana półka na wannę z grawerem. Wykonana z drewna bambusowego, który wśród innych gatunków drewna wyróżnia się przez fakt, że wyjątkowo szybko schnie i nie puchnie ani nie odwarstwia się od wilgoci.

Jaki prezent do 200 zł wybrać dla kobiety? Może to być na przykład elegancki personalizowany zestaw z Bellini, czyli włoskim koktajlem alkoholowym tworzonym z mieszanki prosecco i musu brzoskwiniowego. W zestawie znajduje się nie tylko butelka koktajlu, ale i dwa szklane kieliszki. Inną możliwością jest wybór portfela wykonanego z naturalnej skóry licowej, dostępnego zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Na każdym takim portfelu również można dodać personalizację, czyli w tym przypadku inicjały jego przyszłego właściciela nanoszone na zewnętrzną warstwę skóry.